Magazynuj.pl
Koszyk(0,00 zł)

Szafki na klucze - podpowiadamy jakie wybrać

W każdym miejscu, gdzie znajduje się większa liczba pomieszczeń, jest potrzeba przechowania wielu kompletów kluczy. Często też bywa problem ze znalezieniem odpowiedniego, a dodatkowy czas poświęcony na szukanie może być przyczyną niepotrzebnego stresu.

Zastosowanie funkcjonalnej szafki na klucze jest tanim i niezawodnym rozwiązaniem, które sprawdza się w każdym miejscu. Nie tylko wprowadza porządek, ale też chroni przechowywane klucze przed kradzieżą lub zagubieniem. Różnorodność depozytorów na klucze daje możliwość dopasowania produktu do miejsca użytkowania, długości kluczy oraz ilości przechowywanych kompletów.

Wybierając szafkę na klucze, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na zamontowane w niej listwy z haczykami. Listwy takie mogą być ruchome, dzięki czemu zawieszenie dłuższych kluczy nie stanowi żadnego problemu. Warto też oszacować ilość kompletów, które będą przechowywane w depozytorze.

 

podwójne szafki na klucze

 

Do wyboru mamy pojedyncze szafki ze stałymi listwami wyposażonymi w haczyki – z metalowymi lub szklanymi drzwiczkami. Jeżeli klucze mają różne rozmiary, można postawić na szafki z ruchomymi listwami , które można swobodnie przesuwać. Jeżeli potrzeby są jeszcze większe – powinno zdecydować się na podwójne szafki wyposażone w dodatkowy, wewnętrzny zamek.

szafka na klucz ewakuacyjny

Pamiętaj!

W każdym biurze, magazynie, obiekcie użyteczności publicznej etc. obowiązkowo powinna znaleźć się szafka na klucz ewakuacyjny, często wyposażona w młoteczek ułatwiający zbicie szyby.

Prawidłowa gospodarka kluczami nie wymaga od przedsiębiorcy ponoszenia wysokich kosztów inwestycyjnych. Większą stratą, zarówno czasu, jak i pieniędzy, jest brak jakiegokolwiek planu przechowywania kluczy. A im więcej zatrudnionych osób, tym łatwiej o zgubienie tych drobnych, choć niezwykle ważnych elementów.