Magazynuj.pl
Koszyk(0,00 zł)

Szafki na klucze ewakuacyjne - o tym musisz wiedzieć

Obiekty budowlane muszą być zaprojektowane w taki sposób, aby umożliwić bezpieczną ewakuację ludzi w przypadku zagrożenia. Większość drzwi jest otwarta, jednak są miejsca, w których zamknięcie ich na klucz jest niezbędne. W takich obiektach jak szpitale, domy opieki, szpitale czy też zaplecza sklepowe zakluczenie drzwi jest zasadnicze, co przyczynia się do zachowania bezpieczeństwa osób i mienia. Mogą być one zamknięte jedynie w sposób umożliwiający ich szybkie otwarcie, co nie wydłuży czasu ewakuacji. W tym też celu klucz powinien znajdować się w odpowiedniej szafce, zlokalizowanej w widocznym miejscu.

szafka na klucz ewakuacyjny

We wszystkich obiektach najczęściej stosuje się szafki na klucze ewakuacyjne, umieszczane tuż przy drzwiach. Szafka powinna być wyposażona w młoteczek służący do zbicia szybki. W sytuacji awaryjnej łatwo o panikę utrudniającą ewakuację. Im rozwiązanie będzie prostsze, tym cały proces przebiegnie w atmosferze większego spokoju. Rynek obfituje w najróżniejsze depozytory na klucze. Na uwagę zasługują jednak te, które sprawdzą się w sytuacji awaryjnej.

Doskonałymi przykładami odpowiednich szafek na klucz ewakuacyjny są produkty, które często wybierają klienci i przez to cieszą się ogromną popularnością.

Szafka na klucz ewakuacyjny SKE – metalowa, na jeden klucz, z młoteczkiem.

Szafka na klucz ewakuacyjny SKE/BZ – metalowa, na jeden klucz, bez zbijaka.

Szafka na klucz ewakuacyjny SKE 2/BZ – metalowa, wąska, pionowa, na jeden klucz, bez zbijaka.