Magazynuj.pl
Koszyk(0,00 zł)

Optymalizacja przestrzeni w magazynie - jak zapanować nad chaosem?

Szybki rozwój branży e-commerce spowodował wzrost zapotrzebowania na większą ilość magazynów, a co za tym idzie również na większą powierzchnię magazynową. Dobrze zorganizowany i uporządkowany magazyn będzie wyglądał profesjonalnie i pozwoli na lepszy dozór nad ilością magazynowanego towaru. Zapraszamy do zapoznania się z rozwiązaniami, które sprawdzą się w zarówno dużym, jak i mniejszym magazynie.

Problem przepełnionych hal magazynowych dotyka wielu przedsiębiorców. Aby poradzić sobie z tą kwestią, konieczne jest wdrożenie sprawnych systemów sortowania i utrzymywania porządku. Pojawiają się inne wyzwania, jak np. nowe kanały sprzedaży, reklamacje i zwroty, które powodują, że regały magazynowe uginają się od nadmiaru produktów.

Big Bag

Co polecamy?

Skrzyniopalety z tworzywa: idealne do przechowywania produktów w przemyśle, branży spożywczej i budowlanej. Występują w różnych wariantach, w tym dedykowane do kontaktu z żywnością, odporne na kwasy i ciecze żrące, dostosowane do przechowywania w chłodniach.

Magazynowe pojemniki z tworzywa: świetnie sprawdzają się jako organizery ułatwiające zachowanie porządku na magazynie, warsztacie, hali produkcyjnej czy na zapleczu.

Worki Big Bag: mają szerokie zastosowanie. Możesz je wykorzystać do składowania gruzu, przechowywania żywności, magazynowania zboża, paszy czy nasion.

Półki siatkowe: lekkie i tanie, wyposażone w specjalne wzmocnienia, pozwalają na wygodne składowanie towarów. Uzupełnione o separatory na półkę, umożliwiają sprawne zarządzanie wydzielonymi przestrzeniami w ramach gniazda regałowego.

Na szczęście optymalizacja przestrzeni w magazynie nie jest ani trudnym, ani kosztownym zadaniem. Wystarczy inwestycja w odpowiednie rozwiązania, aby znacząco zwiększyć wydajność magazynu i wykorzystać dostępne miejsce.