Magazynuj.pl
Koszyk(0,00 zł)

Jak zabezpieczyć krawędzie w magazynie?

Zabezpieczenie krawędzi wszelkich regałów występujących w magazynie eliminuje niespodziewane koszty napraw wyposażenia magazynu, w przypadku uszkodzeń spowodowanych, chociażby kolizją wózkami widłowymi. Warto zatem zainwestować w produkty, które ochronią krawędzie narażone na uszkodzenie.

W celu zabezpieczenia krawędzi w magazynach, halach produkcyjnych czy innych obiektach przemysłowych stosuje się przede wszystkim uszczelki z gumy EPDM (Etylo-Propylenowe-Dienowe-Monomery). To materiały, których cechą jest tzw. odwracalna deformacja na skutek działania sił mechanicznych. W praktyce oznacza to, że pomimo uderzenia, uszczelka nie tylko zamortyzuje jego siłę, ograniczając lub eliminując ryzyko uszkodzenia np. regału, ale bez problemu powróci do swojego pierwotnego kształtu.

EPDM zachowuje elastyczność w temperaturach do - 40 °C oraz twardość w zakresie od 40 do 90 w skali Shore'a typu A. Jej stabilność chemiczna wynosi 50 lat.

Zabezpieczenie przeciwuderzeniowe narożników

EPDM to materiał odporny na działanie: warunków atmosferycznych,wody, wilgoci, lekkich kwasów, zasad, glikolu i temperatury do 110 °C.

Zabezpieczenie krawędzi z EPDM montuje się bez użycia kleju. Takie uszczelki dostępne są w różnych rozmiarach, sprawdzając się przy zabezpieczaniu m.in. maszyn produkcyjnych, specjalistycznych mebli, sprzętu i maszyn rozlicznych, a także w magazynach, na halach produkcyjnych i w biurach.