Magazynuj.pl
Koszyk(0,00 zł)

Wyładowania elektrostatyczne - zapobiegaj zamiast leczyć!

Zapewnienie bezpiecznego stanowiska pracy to obowiązek, który ciąży na pracodawcy. Jest on regulowany odpowiednimi przepisami, ale też warto zainwestować w dodatkowe zabezpieczenia oraz sprzęt ułatwiający pracę i zwiększający komfort podczas wykonywania obowiązków. Jednym z zagrożeń występujących w zakładzie pracy są wyładowania elektrostatyczne.

W dużej mierze za powstanie napięcia odpowiadają ludzie, jednak ewentualne uszkodzenia sprzętu nie są z winy pracownika. Najczęściej pracownik nie zdaje sobie sprawy ze swojego działania, gdyż wyładowanie może nastąpić nawet przy wstaniu z krzesła. Na wyładowania elektrostatyczne bardzo czułe są elementy elektroniczne, które mogą zostać uszkodzone podczas ich produkcji. Często awarie takie uwidocznione zostają podczas uruchomienia sprzętu. Oprócz tego, wyładowania powodują przekłamanie w pracy urządzeń. Żeby wyeliminować potencjalne zagrożenia wynikające z działania elektryczności statycznej, warto zainwestować w akcesoria zabezpieczające.

Wśród wielu proponowanych rozwiązań istnieją takie, które nie tylko niwelują negatywne skutki działania wyładowań, ale też zapewniają komfort pracownikom.

Doskonałą inwestycją jest zakup maty antystatycznej w sklepie magazynuj.pl. Zakupienie produktu daje gwarancję doskonałego zabezpieczenia przed działaniem elektryczności statycznej. Piankowe podłoże mat antystatycznych gwarantuje wysoki komfort podczas pracy w pozycji stojącej na twardej powierzchni, co znacząco zmniejsza uczucie zmęczenia pracownika. Maty idealne są do rozłożenia ich wokół maszyn. Ich wytrzymałość gwarantuje długą eksploatację na stanowiskach zmianowych. Dodatkowo powierzchnia antypoślizgowa zabezpiecza przed upadkiem. Materiał, z którego wykonane są maty jest odporny na działanie chemikaliów, olejów oraz niskie temperatury. Zastosowanie mat zmniejszających lub niwelujących ładunki elektryczne to tani sposób na ochronę układów scalonych.

Warto również zapoznać się z ofertą dodatkowych akcesoriów takich jak: wtyczki do mat, przewody uziemiające ESD czy opaski na nadgarstki, aby kompleksowo ochronić pracownika i sprzęt przed negatywnymi skutkami wyładowań elektrostatycznych.