Magazynuj.pl
Koszyk(0,00 zł)

Wanny ociekowe ochronią przed rozlaniem niebezpiecznych płynów

Stosowanie ciekłych substancji chemicznych jest coraz popularniejsze w procesach technologicznych. Wiąże się to koniecznością składowania i przechowywania niebezpiecznych chemikaliów pamiętając o zachowaniu bezpieczeństwa pracowników i zapobieganiu skażenia środowiska.

Zabezpieczenie magazynu nie musi być trudne, jeżeli do tematu podejdzie się kompleksowo i spójnie. Wystarczy odpowiednia organizacja pracy połączona z inwestycją w niezbędne elementy, by znacząco ograniczyć ryzyko powstawania strat materialnych. Przykładem takiego zabezpieczenia są wanny ociekowe.

Wanny ociekowe przydadzą się, gdy w magazynie istnieje zagrożenie rozlania szkodliwych lub niebezpiecznych płynów, takich jak kwasy, oleje czy produkty ropopochodne.

W zależności do potrzeb można zakupić produkty o różnych wymiarach i budowie. Część daje dodatkowe możliwości jak np. przewożenie za pomocą wózka widłowego czy montaż kratek ociekowych. Umieszczenie beczek z agresywnymi cieczami na wannie wychwytowej zabezpiecza miejsce przed ewentualnym wyciekiem. W razie uszkodzenia pojemnika z substancją żrącą ciecz spływa do wanny. Nie zostaje ona w żaden sposób zanieczyszczona, dzięki czemu można ją użyć powtórnie.

 

wanny ociekowe

Dodatkowo zdecydować się można na wanny z kratownicą oraz palety ociekowe. To elementy, które przydadzą się w obiektach, w których niezbędne jest przechowywanie oraz transport kanistrów czy pojemników IBC.

Palety ociekowe dzielą się na: wanny wychwytowe pod zbiorniki IBC, palety wysokoprofilowe o dużej pojemności retencyjnej oraz niskoprofilowe wanny wychwytowe.

 

Wszystkie rodzaje wanien wchwytowych są dostępne w ofercie sklepu magazynuj.pl.