Magazynuj.pl
Koszyk(0,00 zł)

Szkodliwe i nieekologiczne ciecze? Sprawdź wanny ociekowe

Składowanie ciekłych substancji niebezpiecznych to ryzyko nie tylko skażenia terenu i zniszczenia mienia, ale również możliwość uszkodzenia ciała ludzkiego. Zastosowanie odpowiednich rozwiązań zapobiega niekontrolowanemu rozlaniu się agresywnej substancji i niweluje wszelkie potencjale zagrożenia z tym związane.

W każdym magazynie, gdzie przechowywane są pojemniki z cieczami niebezpiecznymi, konieczna jest wanna wychwytowa. W przypadku wycieku, gromadzi substancję na dnie pojemnika, zapobiegając przedostaniu się cieczy na zewnątrz.

Użycie odpowiedniej wanny jest gwarancją utrzymania stanowiska w czystości, zapewnia wzrost wydajności pracy oraz bezpieczeństwo. Warto również wspomnieć, że nieodpowiednie przechowywanie substancji niebezpiecznych może skutkować nałożeniem kary przez służby zajmujące się ochroną środowiska.

Wanny wychwytowe należy wybrać zgodnie z ich przeznaczeniem. Dla substancji łatwopalnych warto wybrać tę wykonaną ze stali, natomiast do kwasów wannę polietylenową.

 

wanny ociekowe wychwytowe

W sklepie magazynuj.pl dostępne są wanny ociekowe, palety wychwytowe pod IBC oraz wanny wychwytowe PE. Wszystkie pojemniki wykonane są z mocnego i odpornego tworzywa polietylenowego, przystosowanego do składowania akumulatorów oraz beczek zawierających chemikalia, ciecze techniczne czy przemysłowe.

Dostępne w dowolnych rozmiarach, w zależności od potrzeby magazynu, w którym będą wykorzystywane. Proponowane wanny stalowe odznaczają się wysoką jakością; są niepalne i minimalizują ryzyko rozprzestrzeniania się pożaru.