Magazynuj.pl
Koszyk(0,00 zł)

Sorbenty sypkie - posypać i wyciek pod kontrolą

Sorbenty sypkie to środki absorpcyjne, wykorzystywane do usuwania z powierzchni wszelkich substancji ciekłych. Skutecznie wchłaniają oleje, paliwa, substancje ropopochodne, tłuszcze, smary i wodę. Są to produkty pochodzenia naturalnego. Nie stanowią zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi, zwierząt oraz środowiska naturalnego. Poddane obróbce termicznej, nie zawierają pyłu oraz drobnych cząsteczek, a prażenie kalcynujące czyni je twardymi, nawet po wchłonięciu cieczy.

Sorbent w formie granulatu jest gotowy do użytku. Wystarczy rozsypać granulat na zanieczyszczoną powierzchnię i zebrać do utylizacji. Trzeba pamiętać, iż zużyty sorbent nabiera właściwości wchłoniętej substancji, dlatego może stanowić zagrożenie. Granulat należy zatem przechowywać w odpowiednim do tego miejscu.

Zaletą granulatu jest ich wysoka chłonność. Ogranicza to powstawanie większej ilości odpadów oraz zmniejsza koszty utylizacji sorbentów. Granulaty stosowane są m.in. przez straż pożarną, specjalistyczne przedsiębiorstwa sprzątające, stacje benzynowe, warsztaty samochodowe czy magazyny substancji płynnych.

sorbent sypki

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sorbentów na stronie magazynuj.pl. Proponowane środki absorpcyjne charakteryzują się wysoką chłonnością oraz bezpieczeństwem użytkowania.