Magazynuj.pl
Koszyk(0,00 zł)

Sorbenty jako sposób na rozlane substancje

Rozlew substancji, szczególnie tych niebezpiecznych może doprowadzić do zanieczyszczenia środowiska, szczególnie do skażenia wód. Oprócz tego wyciek w zakładzie pracy daje ryzyko powstania szkód i przyczynia się do zagrożenia zdrowia pracowników. Skutecznymi substancjami, które całkowicie wchłaniają ciecze różnego pochodzenia są sorbenty. Odpowiednio dobrane do rodzaju zanieczyszczenia, neutralizują je, pozostawiając powierzchnię czystą i wolną od zabrudzeń.

Do niedawna sorbenty były wykorzystywane głównie przez strażaków. Ze względu na dużą ich skuteczność, wprowadzono na rynek środki absorpcyjne, które można stosować w każdym zakładzie. Należy tylko pamiętać o doborze odpowiedniego sorbentu, aby dostosować jak najlepszy do potrzeb przedsiębiorstwa. W tym celu pomocna jest kolorystyka sorbentów.

sorbenty

Wybór odpowiedniego koloru pomoże dobrać środek idealny do cieczy, która ma zostać usunięta.

Kolor szary

Neutralizacja węglowodorów, substancji ropopochodnych, płynów chłodniczych, hydraulicznych, olejów, wody, rozpuszczalników.

Kolor żółty

Neutralizacja kwasów, roztworów zasadowych, octanów, rozpuszczalników, alkoholi, związków aromatycznych.

Kolor niebieski

Neutralizacja benzyny, oleju napędowego, benzenu, toluenu, metanolu. Nie wchłania wody.

Kolor biały

Neutralizacja substancji węglowodorowych i ropopochodnych.

Właściwości sorbentów oraz ich wszechstronne zastosowanie powodują, iż produkty te często wykorzystywane są nie tylko w profesjonalnych zakładach, ale także w przydomowych warsztatach i garażach.