Magazynuj.pl
Koszyk(0,00 zł)

Rękaw do wygradzania stref - sorbenty w magazynie

Magazynowanie substancji niebezpiecznych to duże wyzwanie dla firm, gdyż często łączy się to z zagrożeniami dla zdrowia i życia ludzi. Może również spowodować zanieczyszczenie środowiska. Dodatkowe koszty wynikające z ewentualnego skażenia łatwo wyeliminować, stosując odpowiednie sorbenty.

Wśród szerokiej gamy produktów absorpcyjnych, mamy do wyboru sorbenty w postaci granulatu oraz tekstylne, wykonane z wytrzymałej tkaniny. Produkty absorpcyjne wykorzystywane są w przemyśle: metalowym i naftowym, przez stacje i magazyny paliw, zakłady komunalne, laboratoria, warsztaty samochodowe i inne branże pokrewne. Skutecznie neutralizują skutki niekontrolowanych wycieków, będąc łatwymi w użyciu i posiadając wysoką efektywność pochłaniania różnych grup substancji.

Pamiętać należy, że im wyższa zdolność wchłaniania substancji, tym wyższa skuteczność zastosowanego sorbentu. Generuje to wyższe oszczędności i niższy poziom odpadów. Sorbenty są niepalne, odporne na działanie wody, możliwe do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków. By je usunąć, wystarczy zamieść i zutylizować.

sorbenty

Czasem zdarza się konieczność wygrodzenia strefy wycieku. W tym przypadku można wykorzystać jeden z rodzajów sorbentów, a konkretnie - rękaw sorbentowy. Jest to długi ciąg tworzywa wykonany z mocnej włókniny i wypełniony materiałem chłonnym.

Najczęściej stosowany jest wewnątrz hal produkcyjnych, laboratoriów i magazynów. Ze względu na możliwość dowolnego formowania kształtu rękawa, wykorzystuje się go także do pochłaniania dużych wycieków spod maszyn, pojemników i z ciasnych, trudno dostępnych miejsc.

Pamiętaj! Zastosuj rękaw sorbentowy, by zabezpieczyć powierzchnię płaską przed większym rozlewem szkodliwych cieczy. Gdy doszło do wycieku ropy czy oleju, zastosuj poduszkę w wersji industry przeznaczoną do usuwania wycieków węglowodorowych.