Magazynuj.pl
Koszyk(0,00 zł)

Półki i separatory siatkowe - wygoda magazynowania

Doskonała organizacja przestrzeni magazynowej usprawnia pracę, eliminuje ryzyko wypadków i wprowadza porządek. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, które pomagają jak najlepiej zorganizować obszar w magazynie. Często niewielkim kosztem można poprawić komfort pracy i dodatkowo zapewnić udogodnienia. Optymalne zorganizowanie przestrzeni magazynowej jest uzależnione od wielu czynników.

Analiza i ocena komponentów takich jak: wielkość magazynu, ilość wyposażenia i metod pracy wpływają na oszacowanie kosztów związanych z zagospodarowaniem przestrzenią oraz na wszelkie inwestycje, które mogą przyczynić się do lepszej organizacji dostępnego miejsca i usprawnienia pracy.

Jak zoptymalizować wykorzystanie przestrzeni magazynowej?

To proste - wystarczy skorzystać z prostych rozwiązań, jakimi są półki i separatory siatkowe. Są lekkie i tanie, a przy tym solidnie wykonane i spełniające wymagania systemów przeciwpożarowych.

WARTO WIEDZIEĆ!

Półki siatkowe, które wykorzystasz przy składowaniu towarów, wyposażone są w specjalne wzmocnienia z płaskownika. Dzięki temu dają bardzo dużą wytrzymałość, będąc świetną alternatywą dla tradycyjnych półek siatkowych oraz krat wiórowych, które nie przepuszczają wody, są łatwopalne i szybko tracą wytrzymałość.

Półki siatkowe są też proste w montażu - wystarczy położyć je na regał. Ładowność, w zależności od rodzaju półki siatkowej wynosi 300, 500, 800 lub 1000 kg. Separatory siatkowe pozwalają oddzielać i zarządzać przestrzenią w ramach gniazda regałowego. Są wykończone ocynkiem galwanicznym i mocowane do półki siatkowej w trzech punktach. Wymiary standardowego separatora wynoszą 1100x200 m, natomiast pręt obwodowy ma średnicę 5 mm. Na rynku dostępne są gotowe rozwiązania, można zamówić również półki siatkowe w niestandardowych wymiarach.