Magazynuj.pl
Koszyk(0,00 zł)

Pojemniki na odpady przemysłowe - sprawdź, które potrzebujesz

Prawidłowe składowanie odpadów niebezpiecznych jest niezwykle ważne, ponadto regulowane odpowiednimi przepisami prawa. Właściwie dobrane pojemniki pozwolą w bezpieczny i szybki sposób na utylizację niebezpiecznych produktów. Chcąc usunąć materiały nasączone rozpuszczalnikami, olejami lub innymi odpadami chemicznymi, należy zainwestować w specjalne pojemniki na odpady przemysłowe. Umożliwiają one bezpieczne usunięcie odpadów, chroniąc tym samym przed ryzykiem ewentualnego pożaru.

Pokrywa w pojemniku na odpady przemysłowe została specjalnie zaprojektowana, dzięki czemu otwiera się maksymalnie pod kątem 60 °C. Bardzo ważną sprawą jest izolacja zawartości pojemnika od źródeł ognia i zapłonu oraz zminimalizowanie dostępu tlenu, co uniemożliwia samozapłon zawartości.

Pojemniki na odpady przemysłowe

Pojemniki na odpady przemysłowe pozwalają na szybką i wygodną organizację przestrzeni roboczej w każdym magazynie i zakładzie przemysłowym. W zależności od potrzeb, można wybrać:

1. Pojemniki na odpady olejowe – przeznaczone do bezpiecznego usuwania szmat, ścierek czy tkanin nasączonych płynami łatwopalnymi.

2. Pojemniki na materiały łatwopalne – umożliwiają bezpieczne przelewanie płynów łatwopalnych i kontrolowanie oparów dla zmniejszenia ryzyka pożaru oraz ochrony ludzi i mienia.

3. Plastikowe pojemniki medyczne – pojemniki przeznaczone do usuwania odpadów ostrych, wykorzystywane przede wszystkim w placówkach medycznych.