Magazynuj.pl
Koszyk(0,00 zł)

Mata, która wchłonie wszystko

Substancje chemiczne są niezbędne w procesach technologicznych, czy też w logistyce. Zachowując nawet najwyższy stopień bezpieczeństwa, który pozwala na kontrolowanie ewentualnych wycieków, nie można przewidzieć awarii. Zdarzenia losowe mogą doprowadzić do wycieku substancji, skutkując skażeniem środowiska i zniszczeniem wyposażenia zakładu. Zastosowanie mat chłonnych jest rozwiązaniem wygodnym oraz ekonomicznym. Odpowiedni dobór produktu zabezpiecza stanowisko pracy przed niekontrolowanym wyciekiem.

maty chłonne

Maty chłonne przeznaczone są do usuwania cieczy agresywnych (cieczy ropopochodnych, glikoli etc.). Posiadają trwałą, odporną na ścieranie powłokę zapobiegającą dostaniu się wchłanianej substancji do podłoża (wchłaniają średnio 20 razy więcej niż same ważą). W zależności od zapotrzebowania, występują w forme jedno, dwu lub nawet trzywarstwowej. Wybierając matę chłonną trzeba zwrócić uwagę na wyciek jakiej substancji będzie narażona.

Mata sorbentowa chemiczna skutecznie usunie nawet najbardziej agresywne kwasy i zasady. Z kolei matę uniwersalną stosuje się wewnątrz pomieszczeń na wypadek rozlewu wody, oleju, płynów przemysłowych i innych nieagresywnych chemikaliów.

Trzecim rodzajem jest mata industry stosowana do pochłaniania olejów, ropy i pozostałych produktów ropopochodnych.

Bogatą ofertę niezawodnych mat chłonnych znajdziesz w sklepie magazynuj.pl.