Magazynuj.pl
Koszyk(0,00 zł)

Jaki Sorbent wybrać?

Sorbenty to produkty, które doskonale neutralizują szkodliwe substancje, zapobiegając skażeniu środowiska. Wchłaniają zanieczyszczenia zarówno z powierzchni stałych, jak i ciekłych. Znajomość rodzajów sorbentów umożliwia dobór odpowiedniego produktu do specyfikacji substancji żrącej oraz do powierzchni, na której będzie zastosowany.

Różne kształty sorbentów pozwalają na dobranie idealnego, w zależności od powierzchni, na której ma być wykorzystany oraz od rodzaju zanieczyszczenia. Uniwersalne zastosowanie mają sorbenty w postaci granulatu. Usuwają w łatwy sposób niewielkie zanieczyszczenia.

Sorbenty tekstylne występują w wielu kształtach:

  • wąż/zapora - pomaga w ograniczeniu rozprzestrzeniania się wycieku oraz neutralizuje duże zanieczyszczenia wydostające się z maszyn,
  • arkusz - rozkładany profilaktycznie pod maszynami, z których istnieje ryzyko wycieku substancji żrących,
  • rolka - przeznaczona do neutralizacji wycieków na dużych powierzchniach.

Również kolorystyka sorbentów jest istotna przy ich wyborze. Kolor informuje o zdolności sorbentu do eliminacji konkretnych zanieczyszczeń.

Sorbenty w kolorze szarym

Zapobiegają wyciekom i rozlewom. Zabezpieczają przejścia, szlaki komunikacyjne i stanowiska pracy. Sorbenty w tym kolorze wchłaniają oleje, substancje ropopochodne i wodę.

Sorbenty w kolorze żółtym

Często wykorzystywane są w laboratoriach, fabrykach i magazynach. Sorbenty żółte wchłaniają substancje agresywne.

Sorbenty w kolorze niebieskim

Wykorzystywane są do wchłaniania zanieczyszczeń z wody. Wchłaniają oleje napędowe, benzen, metanol oraz rozpuszczalniki.

Sorbenty w kolorze białym

Nie wchłaniają wody. Neutralizują oleje i substancje ropopochodne. Doskonale się sprawdzają przy neutralizacji rozlewów z cystern oraz wózków widłowych.
 
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sorbentów na stronie magazynuj.pl. Dostępne w sklepie sorbenty mają zgodność ze specyfikcjami DIN/ISO 14001.