Magazynuj.pl
Koszyk(0,00 zł)

Drabina aluminiowa czy stalowa? Co jest rozsądniejszym wyborem?

Praca na niewielkich wysokościach wiąże się zawsze z możliwością upadku, co może skutkować uszczerbkiem na zdrowiu. Ważny jest zatem dobór odpowiedniego sprzętu, który będzie zapewniał bezpieczeństwo, komfort użytkowania oraz zminimalizuje ryzyko nieszczęśliwych wypadków. Szereg norm oraz przestrzeganie zasad przy pracy na wyskościach niweluje ewentualny niepożądany incydent, który może zakończyć się tragicznie.
Na rynku dostępne są najróżniejsze sprzęty ułatwiające pracę. Są to wszelkiego rodzaju podesty, podnośniki oraz najpopularniejsze – drabiny. Te ostatnie niezbędne są zarówno w domu, jak i w każdym miejscu pracy, a odpowiedni dobór sprzętu oraz przestrzeganie podstawowych zasad użytkowania sprawi, że będzie to przedmiot służący przez lata.

Zapewnienie drabiny tradycyjnej w miejscu pracy może nieść za sobą negatywne skutki zarówno dla pracownika, jak i pracodawcy. Równie ważne jest zagwarantowanie bezpieczeństwa przy pracach na wysokościach w domu czy w ogrodzie. Jaka zatem drabina będzie najrozsądniejszym wyborem wśród niezliczonych ilości oferowanych na polskim rynku produktów? Drabina ze stali czy z aluminium? Co jest lepszym rozwiązaniem?

Na początek warto poznać właściwości materiału, z jakiego dany produkt jest wykonany. Odpowiedni, wysokiej klasy surowiec wykorzystany do produkcji drabin daje długotrwałą eksploatację oraz bezpieczeństwo podczas użytkowania sprzętu.

Zastosowanie aluminium do produkcji drabin jest coraz bardziej powszechne ze względu na jego właściwości. Jest on również stosowany w innych gałęziach przemysłu. Może być poddawany wielokrotnemu recyklingowi, dlatego surowiec ten jest przyjazny środowisku. Materiał ten, w porównaniu do stali jest lekki i dzięki temu drabinę aluminiową można w łatwy sposób przenosić. Konstrukcje stalowe są cięższe, co istotnie ogranicza tę możliwość i z pewnością nie jest to dobre rozwiązanie przy pracach w wielopoziomowym budynku. Aluminium ponadto, mimo swojej lekkości, jest wytrzymałe i nie ulega odkształceniom. Nie ulega korozji nawet przy długotrwałym działaniu zmiennych warunków pogodowych.

Doskonałym wyborem będą zatem drabiny aluminiowe. Ich wielofunkcyjność oraz wysokiej jakości aluminium sprawia, iż są bardzo chętnie stosowane w domach oraz w miejscach pracy. Wybierając drabinę aluminiową mamy gwarancję długiej eksploatacji. Są odporne na korozję oraz wilgoć więc znajdują zastosowanie w każdych warunkach. Nieco inaczej jest z drabinami stalowymi. Są one cięższe, należy je zabezpieczać przed korozją, a stała konserwacja wiąże się z dodatkowymi wydatkami.

Dodatkowym zabezpieczeniem chroniącym użytkownika przed niespodziewanym upadkiem są zamontowane do drabiny wszelkiego rodzaju wzmocnienia w postaci ogumienia, haczyków oraz zaczepów stabilizujących jej konstrukcję. Innym poręcznym rozwiązaniem wśród niektórych aluminiowych drabin magazynowych, jak w przypadku drabiny magazynowej Taurus, jest dodatkowa półka na narzędzia. Zapewnia to większy komfort oraz bezpieczeństwo podczas pracy.

Wybierając odpowiednią drabinę należy pamiętać, aby nie tylko była funkcjonalna, ale i zapewniała bezpieczeństwo. Warto sięgać po profesjonalne produkty, a w przypadku pytań zasięgnąć opinii ekspertów. W sklepie magazynuj.pl dostępne są wysokiej klasy drabiny aluminiowe, a pracownicy działu sprzedaży odpowiedzą na każde pytania.