Magazynuj.pl
Koszyk(0,00 zł)
MARCIN HANKIEWICZ HMC INTERNET SOLUTIONS Reviews with ekomi-pl.com

Wózki paletowe

Wózek paletowy (inaczej paleciak) to niezbędny element wyposażenia każdego marketu, magazynu czy hali produkcyjnej. Niektóre miejsca pracy wymagają zastosowania paleciaków do szybkiego i łatwego transportu towaru, często znajdującego się na paletach EURO. Stosowane przy produkcji zabezpieczenia antykorozyjne, materiał galwanizowany, jak i używanie stali nierdzewnej zabezpiecza wózek paletowy przed zarysowaniami oraz uszkodzeniami.

626,15 zł

Wózek do przewozu palet euro.

więcej
710,85 zł

Wózek do przewozu palet euro.

więcej
1 373,99 zł

Seria najwyższej klasy wózków paletowych ręcznych o ergonomicznym kształcie.

więcej
1 793,40 zł

Seria najwyższej klasy wózków paletowych ręcznych o ergonomicznym kształcie.

więcej
1 793,40 zł

Seria najwyższej klasy wózków paletowych ręcznych o ergonomicznym kształcie.

więcej
1 793,40 zł

Seria najwyższej klasy wózków paletowych ręcznych o ergonomicznym kształcie.

więcej
2 415,60 zł

Seria najwyższej klasy wózków paletowych ręcznych o ergonomicznym kształcie.

więcej
3 455,00 zł

Seria najwyższej klasy wózków paletowych ręcznych z wagą o ergonomicznym kształcie.

więcej
3 975,00 zł

Seria najwyższej klasy wózków paletowych ręcznych wyposażonych w bardzo dokładną wagę elektroniczną. Ładowność 2000 kg. Koła z poliuretanu.

więcej
6 341,49 zł

Seria najwyższej klasy wózków paletowych elektrycznych ergonomicznym kształcie.

więcej
7 663,00 zł

Seria najwyższej klasy wózków paletowych wyprodukowanych częściowo ze ze stali nierdzewnej (z wyłączeniem mechanizmu unoszącego). Ładowność 2500 kg, Koła nylonowe.

więcej
11 461,00 zł

Seria najwyższej klasy wózków paletowych ręcznych ze stali nierdzewnej. Ładowność 2000 kg, Koła nylonowe.

więcej

Do czego służą wózki paletowe?

Wielofunkcyjność wózków do palet pozwala na zastosowanie ich w każdym praktycznie przemyśle. Wózki paletowe są bardzo zwrotne. Pozwalają na łatwe manewrowanie w miejscach o małej przestrzeni, wąskich korytarzach lub podczas pracy między regałami. Paleciaki to wózki o niewielkich rozmiarach i niewymagające dużego nakładu siły do transportu ciężkiego, gabarytowego załadunku.

Rodzaje ręcznych wózków paletowych

W ofercie naszego sklepu znalazły się ręczne wózki paletowe, które można zastosować we wszystkich obiektach magazynowych. Poszczególne warianty różnią się rozmiarami, ale także konstrukcją. Dzięki temu funkcjonalność i cena ręcznych wózków paletowych jest łatwiejsza do zestawienia z warunkami wewnątrz magazynu.

Podstawową konstrukcją jest wózek do palet wyposażony w mechanizm podnoszenia oparty na łańcuchu galla. Za pomocą mechanizmu ulokowanego w wózku można podnieść do góry koła znajdujące się na końcu wideł i przewieźć paletę w wybrane miejsce. Innym typem wózków są konstrukcje platformowe. Tutaj paleta musi być ustawiona na ramie wózka i dopiero na niej ustawia się obciążenia. Takie pojazdy lepiej spisują się w magazynach z lekkim towarem lub obiektach związanych z obsługą sprzedaży detalicznej.

Warto dodać, że ręczne wózki paletowe wyposażone w mechanizm podnoszenia dzielą się jeszcze na kilka typów. Różnią się one długością wideł, które mogą osiągać od 800 do 1150 mm. Pozwala to dobrać wózek o wymiarach najlepiej pasujących do sposobu transportu, a także rozmiarów magazynu.

Jak wybrać odpowiednie ręczne wózki paletowe?

W tej grupie znalazły się ręczne wózki paletowe o rozmaitej budowie i charakterystyce. Różnią się nie tylko kolorystyką i rozmiarami, ale także szeregiem innych cech. Tymczasem wybór takiego pojazdu nie może być przypadkowy, ponieważ to właśnie wózek ręczny paleciak będzie odpowiadał za sprawność przeprowadzania prac magazynowych i rozładunku. Zatem przed wyborem konieczne będzie precyzyjne określenie zapotrzebowania i parametrów technicznych obiektu.

Jednym z najważniejszych kryteriów wyboru wózka do palet jest dopuszczalne obciążenie, które należy zestawić z wagą najczęściej transportowanych materiałów. Przy lekkich produktach o niewielkich wymiarach lepiej sprawdzą się ręczne wózki paletowe o charakterze platformowym. Nie mają bardzo dużej nośności, jednak są wyższe i pozwalają na bardzo wygodną pracę ręczną.

Przy większych obciążeniach i transporcie palet, pojemników czy skrzyni o rozstawie podpór w standardowym wymiarze lepsze będą podnośniki paletowe. Tego rodzaju konstrukcje pozwalają na przewożenie nawet bardzo dużych obciążeń o wadze kilku ton. Mechanizmy podnośnika łańcuchowego różnią się nośnością, dlatego przede wszystkim ten parametr należy wziąć pod uwagę. Udźwig maksymalny ręcznych wózków paletowych to nawet 2500 kg, jednak w przy transporcie lżejszych towarów warto zastosować nieco mniejsze pojazdy o niższym poziomie nośności.

Poszczególne ręczne wózki paletowe różnią się także materiałem wykorzystywanym do wykończenia kół. Charakterystyka materiału jest związana z rodzajem podłoża, a także ciężarem transportowanych materiałów. Koła wykonane z tworzywa poliuretanowego są bardzo twarde i sprawdzają się głównie na gładkich równych powierzchniach magazynowych. Z kolei koła gumowe będą lepsze przy nierównych podłożach z płyt betonowych lub częściowo żwirowych, ponieważ zapewniają amortyzację. Najbardziej uniwersalne są ręczne wózki paletowe wyposażone w koła nylonowe.

Gwarancja magazynuj.pl dla wózków paletowych

Oferowane przez nas wózki paletowe zostały wyprodukowane zgodnie z normami obowiązującymi w Unii Europejskiej. Normy te definiują standardy jakości, które muszą być spełnione podczas produkcji paleciaków. Wszystkie wózki paletowe są najwyższej jakości, co jest potwierdzone gwarancją producenta. W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości udzielamy wyczerpujących wyjaśnień.