Magazynuj.pl
Koszyk(0,00 zł)
MARCIN HANKIEWICZ HMC INTERNET SOLUTIONS Reviews with ekomi-pl.com

Pojemniki na bioodpady

Dlaczego warto mieć pojemnik na bioodpady? Bo pomaga on skutecznie segregować różnego rodzaju śmieci pochodzenia roślinnego, które mają mniejszy czas rozkładu. Możesz je później wykorzystać jako kompost do nawiezienia ziemi albo materiał energetyczny. W naszej ofercie posiadamy różnego rodzaju pojemniki o wymiarach dostosowanych do potrzeb naszych Klientów, które sprawdzą się zarówno w miejscach użytku publicznego, lokalach gastronomicznych, osiedlach mieszkaniowych, ale też domkach jednorodzinnych.

105,60 zł

Pojemnik do segregacji odpadów. Wykonany z tworzywa sztucznego, odpornego na warunki atmosferyczne. Wygodne kółka oraz ergonomiczny uchwyt zapewniają pełną wygodę użytkowania. Pojemność: 120 l.

więcej
142,80 zł

Pojemnik do segregacji odpadów. Wykonany z tworzywa sztucznego, odpornego na warunki atmosferyczne. Wygodne kółka oraz ergonomiczny uchwyt zapewniają pełną wygodę użytkowania. Pojemność: 240l.

więcej
153,60 zł

Pojemnik do segregacji odpadów BIO. Wykonany z tworzywa sztucznego, odpornego na warunki atmosferyczne. Wygodne kółka oraz ergonomiczny uchwyt zapewniają pełną wygodę użytkowania. Pojemność: 120 l.

więcej
169,99 zł

Kompostownik idealnie przystosowany do selektywnej zbiórki i kompostowania odpadów biodegradowalnych. Pojemność kompostownika 400l.

więcej
216,00 zł

Pojemnik do segregacji odpadów BIO. Wykonany z tworzywa sztucznego, odpornego na warunki atmosferyczne. Wygodne kółka oraz ergonomiczny uchwyt zapewniają pełną wygodę użytkowania. Pojemność: 240 l.

więcej
479,70 zł

Kompostownik idealnie przystosowany do selektywnej zbiórki i kompostowania odpadów biodegradowalnych. Pojemność kompostownika 900l.

więcej
870,00 zł

Pojemnik do segregacji odpadów BIO. Wykonany z tworzywa sztucznego, odpornego na warunki atmosferyczne. Wygodne kółka oraz ergonomiczny uchwyt zapewniają pełną wygodę użytkowania. Pojemność: 1100 l.

więcej

Wysokiej jakości pojemniki i kosze na bioodpady – zabezpiecz siebie, bliskich i otoczenie

Odpady biologiczne nie powinny być wrzucane do śmieci mieszanych. Mają różne właściwości, można je później wykorzystać, a ich odpowiednia segregacja bardzo sprzyja ekologicznemu podejściu do ochrony środowiska. Z tego względu w naszej ofercie posiadamy różnego rodzaju pojemniki na bioodpady do zastosowania komercyjnego i domowego, które na pewno zagospodarują Twoje potrzeby i skutecznie pomogą w sortowaniu śmieci.

Odpady biodegradowalne są coraz częściej spotykanymi odmianami śmieci. Bio i stosunkowo szybki proces rozkładu nie oznacza jednak, że możesz je wrzucać gdziekolwiek. Warto segregować tego typu śmieci stosując pojemnik na bioodpady, gdyż można z nich stworzyć później kompost, pellet czy innego rodzaju produkty z odzysku, pomagające nawozić glebę czy być idealnym źródłem energetycznym.

Co wrzucamy do pojemnika na bioodpady?

Zanim kupisz u nas pojemnik na bioodpady, sprawdź czym są odpady biodegradowalne. To wszelkiego rodzaju odpady organiczne (najczęściej żywnościowe), które ulegają naturalnemu rozkładowi w stosunkowo szybkim czasie. Do odpadów BIO zaliczamy między innymi:

  • Warzywa, owoce, pozostałości po tych produktach
  • Jajka i skorupki po jajkach, a także produkty mleczne
  • Wszelkiego rodzaju kwiaty i rośliny, które są zwiędłe lub zgniłe
  • Jedzenie pochodzenia roślinnego lub nabiałowego
  • Fusy po kawie lub herbacie

Do pojemników na bioodpady nie wrzucamy produktów pochodzenia zwierzęcego. Wyjątkiem jest właśnie kwestia mleka i nabiałów. Spleśniały ser spokojnie może trafić do takiego pojemnika. 

Kto powinien mieć pojemniki na bioodpady i dlaczego?

Istnieje wiele grup, które powinny mieć pojemniki na bioodpady. Przede wszystkim pojemnik na odpady organiczne powinien znajdować się w pobliżu różnego rodzaju gastronomii, punktów sprzedaży żywności lub pensjonatów i hoteli. To miejsca, które przetwarzają znaczne ilości pożywienia pochodzącego z roślin i podobnych.

Coraz częściej kosze na bioodpady pojawiają się także w większych osiedlach mieszkalnych. Dbające o ekologię spółdzielnie mieszkaniowe powinny postawić kilka takich kontenerów, aby lepiej segregować śmieci i pomóc w tym mieszkańcom.

Oczywiście, do inwestycji w pojemniki na bioodpady zachęcamy także posiadaczy prywatnych domów jednorodzinnych. To sposób na skuteczne i niezwykle pożyteczne segregowanie pożywienia, które można później wykorzystać. 

Czym charakteryzuje się wysokiej klasy pojemnik na bioodpady?

Wysokiej klasy pojemniki na bioodpady (oraz kompostowniki) powinny być przede wszystkim odporne na wytwarzane w czasie procesu gnilnego kwasy i inne substancje. Nie mogą przeciekać, muszą być zabezpieczone przed wilgocią i trudnymi warunkami atmosferycznymi. Ważne, aby pojemnik na odpady miał możliwość skutecznego zamknięcia. 

Pamiętaj, że odpowiednio oznaczony śmietnik na odpady biodegradowalne jest brązowy. Nie powinieneś pomylić go z żadnym innym pojemnikiem. 

Jakie pojemniki na odpady organiczne znajdziesz w naszym asortymencie?

W naszym asortymencie posiadamy różnego rodzaju kosze na bioodpady. Każdy kubeł spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa i nadaje się do zastosowania w domach jednorodzinnych, wielorodzinnych, dużych skupiskach ludzi czy w firmach. Mamy pojemniki na bioodpady o różnej pojemności 120l, 240l, a nawet 1100l – wszystkie dostępne z kółkami i wentylacją. 

Posiadamy również szeroki wybór kompostowników, które sprawdzą się w ogrodnictwie przemysłowym, a także na działkach prywatnych. Kompost ten posłuży później do nawożenia roślin. Jest na pewno inwestycją wartą rozważenia.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą na pojemniki na bioodpady. Jesteśmy pewni, że znajdziesz w niej coś dla siebie. Zachęcamy do zadawania pytań w razie wątpliwości i problemów z doborem określonych elementów wyposażenia. Jesteśmy dla naszych Klientów i liczymy, że dołączysz do grona naszych stałych partnerów.