Magazynuj.pl
Koszyk(0,00 zł)

Latarki czołowe LED

Czym są latarki czołowe?

Latarki czołowe (inaczej zwane czołówkami) to latarki pozwalające na wygodne uzyskanie źródła światła. Montowane są wokół głowy za pomocą elastycznej opaski, a więc nie wymagają angażowania rąk do uzyskania stałego, ukierunkowanego światła. Latarki LED czołowe są często używane przy pracach nocnych lub w ciemnych pomieszczeniach (budowy, montaże), szczególnie gdy potrzebna jest dodatkowa manewrowość albo brak jest miejsca – jako że pozostawiają wolne ręce.

Budowa latarek czołowych

Latarki czołowe to lekkie latarki składające się z trzech głównych części: oświetlenia, zasilania i mocowania. Najczęściej wykorzystywanym typem żarówki w latarkach jest dioda LED o bardzo wysokiej mocy. Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskuje się szeroki kąt oświetlenia oraz długi strumień światła. Latarki czołowe dostępne są w wersjach z zasilaniem akumulatorowym lub bateryjnym. Akumulatory zastosowane w czołówkach pozwalają na wielokrotne cykle pracy, bez potrzeby posiadania dodatkowych baterii. Trzecim elementem wyróżniającym latarki czołowe jest ich mocowanie. Odbywa się ono za pomocą elastycznego paska mocującego, dopasowującego się do kształtu głowy. W każdym naszym produkcie pasek ma także możliwość dowolnej regulacji.

87,07 zł

Latarka posiada zasięg źródła światła do 93 m. Czas pracy wynosi do 8,5 h. Czołówka działa w 3 trybach świecenia (światło skupione, rozproszone, dual-light).

więcej
87,07 zł

Latarka posiada zasięg źródła światła do 175 m. Czas pracy wynosi do 7,5 h. Latarka działa w 2 trybach świecenia (światło skupione, rozproszone).

więcej
120,24 zł

Latarka posiada zasięg źródła światła do 65 m. Czas pracy wynosi do 22 h. Latarka pracuje w dwóch trybach świecenia (światło skupione oraz rozproszone).

więcej
131,58 zł

Latarka o zasięgu świecenia 57m oraz czasie świecenia 6h.

więcej
215,22 zł

Latarka o zasięgu świecenia 124m oraz czasie świecenia 1,3h.

więcej
290,25 zł

Latarka czołowa akumulatorowa, ładowana przez kabel USB. Czas pracy wynosi do 6,15 h. Latarka działa w 4 trybach świecenia.

więcej
352,46 zł

Dopuszczona do użycia w górnictwie oraz w przemyśle: strefa 0, 1 i 2 z zagrożeniem wybuchu gazów, par, mgieł oraz w strefach 20, 21 i 22 z zagrożeniem zapłonu pyłów o temperaturach zapłonu powyżej 155°C.

więcej

Gwarancja magazynuj.pl dla latarek czołowych

Latarki czołowe LED będące w naszej ofercie zostały wyprodukowane zgodnie z normami obowiązującymi w Unii Europejskiej. Normy te definiują standardy jakości, które muszą spełniać wszystkie latarki czołowe. Oferowane przez nas latarki na głowę objęte są gwarancją producenta. Świadczy to o ich wysokiej jakości. W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości udzielamy wyczerpujących wyjaśnień.