Magazynuj.pl
Koszyk(0,00 zł)
MARCIN HANKIEWICZ HMC INTERNET SOLUTIONS Reviews with ekomi-pl.com

Nadstawki paletowe

536,90 zł

Obudowa siatkowa w połączeniu z paletą drewnianą jest samodzielnym kontenerem i umożliwia składowanie oraz transport towarów luzem, przy użyciu paleciaka bądź wózka widłowego.

więcej

Czym są nadstawki paletowe?

Nadstawki paletowe to obudowy do palet, zwykle siatkowe, wykonane z prętów stalowych. W zestawie z paletą drewnianą tworzą samodzielny kontener magazynowy. Stosowanie takiego rozwiązania umożliwia bezpieczny transport towarów drobnicowych przechowywanych luzem, jak również zapewnia zwiększoną stabilność przy transporcie produktów ciężkich. Atutem obudowy palety jest możliwość jej składania, gdy nie jest użytkowana. Grubość po złożeniu kosza to jedynie 90 mm, dzięki czemu uzyskuje się więcej powierzchni magazynowej do zagospodarowania. Nakładane na palety kosze siatkowe umożliwiają również ich piętrowanie (tzw. stacking czy sztaplowanie). Specyficzna konstrukcja nadstawek do palet zapewnia stabilność i bezpieczeństwo przy przechowywaniu produktów. Podczas magazynowania w jednym miejscu paletowym można sztaplować do czterech zestawów obudów, natomiast w transporcie do dwóch sztuk. Konstrukcja kosza siatkowego pokryta jest cynkiem galwanicznym oraz lakierem. Daje to gwarancję odporności na wszelkie uszkodzenia, zarysowania oraz otarcia.

Jakie jest dopuszczalne obciążenie przy zastosowaniu obudowy siatkowej?

Sztaplowanie (piętrzenie) produktów przy użyciu nadstawek paletowych nakłada pewne ograniczenia dotyczące wagi przechowywanego towaru. Przy obciążeniu równomiernym oraz zastosowaniu palet EURO maksymalną nośność szacuje się na:

  • 900 kg przy 1 zestawie,
  • 900 kg + 750 kg przy 2 zestawach,
  • 900 kg + 500 kg + 500 kg przy 3 zestawach,
  • 900 kg + 500 kg + 300 kg + 300 kg przy 4 zestawach.

Gwarancja magazynuj.pl dla nadstawek paletowych.

Nadstawki do palet będące w naszej ofercie zostały wyprodukowane zgodnie z normami obowiązującymi w Unii Europejskiej. Normy te definiują standardy jakości, które muszą być spełnione podczas produkcji nadstawek paletowych. Oferowane nadstawki paletowe są objęte gwarancją producenta, co świadczy to o ich wysokiej jakości. W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości udzielamy wyczerpujących wyjaśnień.