Magazynuj.pl
Koszyk(0,00 zł)

Za ignorancję dostaniesz karę!

Wypadki w pracy przeważnie wynikają z nieprzestrzegania przepisów BHP oraz z braku stosownych zabezpieczeń. Do nierzadkich należą uszkodzenia mechaniczne wynikające z otarć i obić powstałych podczas transportu wewnątrz i na zewnątrz zakładu.

Operowanie wózkiem widłowym na wąskich korytarzach i podnoszenie materiałów na duże wysokości także sprzyjają różnego rodzaju uderzeniom i odkształceniom, które często skutkują wymianą konstrukcji regałowych na nowe. Każde z tych zdarzeń jest kłopotliwe i kosztowne wiążąc się z koniecznością przenoszenia towarów i dodatkowymi, niemałymi wydatkami ponoszonymi na tworzenie nowych miejsc składowania.

Ignorowanie powstałych uszkodzeń nie jest najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji. Nigdy nie ma pewności, czy powstałe straty nie przyczynią się do zwiększenia naprężenia ścinającego w danej części regału, prowadząc w konsekwencji do złamania całej konstrukcji. Ryzykujemy wtedy nie tylko zniszczenie towaru znajdującego się na półkach, ale narażamy także życie i zdrowie pracowników.

Nie bez powodu istnieją normy określające wymagania, specyfikację i zasady projektowania konstrukcji regałowych (na przykład PN-EN 15635), a których nieprzestrzeganie skutkuje karami pieniężnymi. Ważnym jest też, by uświadamiać operatorów wózków widłowych o konieczności zgłaszania każdego, choćby najmniejszego wypadku przy pracy.

odboje magazyn
Dla bezpiecznej pracy w magazynie polecamy odboje magazynowe. Zastosowanie takiej ochrony zapobiega uszkodzeniom konstrukcji regałów w przypadku uderzenia pojazdem transportowym. Przeważnie odbojnice występują w kolorze ostrzegawczym. Doskonale są widoczne dla operatorów wózków widłowych, redukując w ten sposób możliwość kolizji.

Więcej produktów zabezpieczających magazyn przed wypadkami dostępnych jest na stronie magazynuj.pl.