Magazynuj.pl
Koszyk(0,00 zł)

Wysokość odszkodowania w sytuacji wypadku w magazynie

W magazynie, gdzie nieustannie odbywa się ruch pojazdów, a praca jest dynamiczna, łatwo może dojść do wypadków z udziałem pracownika. Często dochodzi do uszczerbku na jego zdrowiu i długotrwałej absencji. Osoba, która uległa wypadkowi może starać się o odszkodowanie z tego tytułu. Jeśli jednak zdarzenie wynikało z nieprzestrzegania przepisów bhp, roszczenie to może być rozpatrzone negatywnie.

Statystycznie najczęściej wnioski powypadkowe dotyczą upadków z wysokości, wypadków z udziałem maszyn, pojazdów, czy wynikające z uderzenia spadającym przedmiotem. Często zdarzenia te wynikają z zaniedbań pracodawcy i nieodpowiedniego zabezpieczenia magazynu. Obowiązkiem właściciela jest zapewnienie bezpiecznych warunków pracy, określenie zagrożeń i wyeliminowanie ich. Do zadań pracodawcy należy również wyposażenie zakładu w sprzęty ochronne oraz organizacja regularnych szkoleń dla pracowników.

 

 

W renomowanym sklepie, specjalizującym się w branży magazynowej można znaleźć produkty, które znacząco wpłyną na bezpieczeństwo podczas wykonywania pracy na hali. Podstawową czynnością zapewniającą ochronę pracownikom jest wygrodzenie miejsca niebezpiecznego.

Taśmy odgradzające w kasecie montowanej do ściany to szybki i wygodny sposób na zabezpieczenie terenu. System montażu kasety jest mało inwazyjny i nie wymaga dodatkowej powierzchni. Zastosowanie taśmy sprawdzi się również w wyznaczeniu drogi komunikacyjnej, alejek sklepowych i magazynowych.

Na hali łatwo także o przewrócenie się w wyniku poślizgnięcia. Aby zminimalizować tego typu wypadki, warto zainwestować w maty antypoślizgowe. Ich konstrukcja pomaga również zapobiegać zmęczeniu podczas długotrwałego stania. Innym rodzajem maty ochronnej jest taka, która chroni przed negatywnymi skutkami wyładowań elektrostatycznych. Chodnik dielektryczny znajduje swoje zastosowanie w korytarzach, na halach oraz przy taśmach produkcyjnych.
 
Poruszanie się po schodach również może spowodować niebezpieczny dla zdrowia upadek. Zastosowanie nakładek antypoślizgowych eliminuje ryzyko poślizgnięcia się, a odporny na ścieranie materiał pozwala na długotrwałe użytkowanie i zapewnienie jak najwyższej ochrony. Podsumowując, zapewnienie sprzętu ochronnego oraz przestrzeganie przepisów bezpieczeństwa i prawa pracy to klucz do wyeliminowania wypadków z udziałem pracowników. Inwestując w zabezpieczenia, podnosimy komfort pracy, co przekłada się na jakość świadczonych usług.