Magazynuj.pl
Koszyk(0,00 zł)

Szukasz tanich "chińskich" zamienników?

Ofertę „chińskich”, tanich artykułów można znaleźć praktycznie w każdej kategorii produktowej. Ich wspólnym mianownikiem jest zazwyczaj nie tylko atrakcyjnie niska cena, ale także – słaba wytrzymałość i kiepska jakość, które nierzadko mogą powodować większe straty niż uzyskane w czasie zakupu oszczędności. Gdy wartości użytkowe, profesjonalizm oraz bezpieczeństwo stosowanych rozwiązań są stawiane na pierwszym miejscu, oferta tanich podróbek nie powinna być w centrum zainteresowania klienta. - Naprawdę nie warto oszczędzać, szczególnie gdy w grę wchodzi bezpieczeństwo ludzi oraz zabezpieczenie mienia – dodaje ekspert w dziedzinie zarządzania przestrzenią magazynową, Marcin Hankiewicz.

Zobaczmy to na przykładzie słupków ogradzających. Elementy te swoje zastosowanie znajdują w wielu przedsiębiorstwach i miejscach użyteczności publicznej. Z jednej strony pozwalają tworzyć dyskretne i bezpieczne ścieżki komunikacyjne, np. dla pracowników czy klientów, z drugiej – umożliwiają organizację optymalnych układów kolejkowych dostosowanych do przestrzeni. 

Czego nie mają „chińskie” słupki?

Pomiędzy oryginalnymi, a niskonakładowymi, „chińskimi” produktami widać zasadnicze różnice.  – Markowe słupki służące do wygradzania stref wyposażane są w mocne sprężyny zapewniające stałe napięcie. Dzięki temu wyciąganie taśmy jest proste, a zarazem bezpieczne. W „chińskich” podróbkach tego typu mechanizmów nie stosuje się, bo są zbyt drogie. Tymczasem brak systemu hamowania to spore zagrożenie w czasie użytkowania słupka, ponieważ przypadkowe zwolnienie taśmy może wygenerować szarpnięcie z siłą wystarczającą do zranienia – tłumaczy Marcin Hankiewicz ze sklepu Magazynuj.pl.

 słupki odgradzające

Zatem brak systemu spowalniającego zwijanie taśmy i zabezpieczającego przed niepowołanym odpięciem to pierwszy wyznacznik taniego produktu. Co jeszcze? „Chińskie” słupki ogradzające zwykle ważą mniej, przez co mogą być niestabilne zarówno w czasie, jak i po wyciągnięciu taśmy. Ich podstawa nie jest odporna na korozję, żeliwna czy napełniana wodą lub piaskiem, ale betonowa, co dodatkowo powoduje kruszenie się i niszczenie tego elementu. Większość „chińskich” słupków odgradzających łączy jeszcze jeden problem – złe wykonanie łączenia z podstawą. Efekt? Niekontrolowane przechylanie i chwianie się słupka na boki wraz z ryzykiem przewrócenia. - Oczywiście są klienci zarówno na tanie zamienniki, jak i droższe, oryginalne produkty. Z naszego doświadczenia wynika jednak, że nie są to te same grupy przedsiębiorców – dodaje Marcin Hankiewicz.

Szukasz dobrych, sprawdzonych elementów wyposażenia magazynu? Sprawdź ofertę na Magazynuj.pl.