Magazynuj.pl
Koszyk(0,00 zł)

Szukasz tanich "chińskich" zamienników?

Ofertę tanich artykułów można znaleźć praktycznie w każdej kategorii produktowej. Konsumenta przyciąga zazwyczaj atrakcyjnie niska cena, jednak pozytywy zakupu tańszych artykułów na tym się kończą. Często produkt taki charakteryzuje słaba wytrzymałość i kiepska jakość, które nierzadko mogą powodować większe straty niż uzyskane w czasie zakupu oszczędności. Gdy wartości użytkowe, profesjonalizm oraz bezpieczeństwo stosowanych rozwiązań są stawiane na pierwszym miejscu, oferta tanich podróbek nie powinna być w centrum zainteresowania klienta.

Problem ten warto zobrazować na przykładzie słupków odgradzających.

słupki odgradzające

Pachołki zastosowanie znajdują w wielu przedsiębiorstwach i miejscach użyteczności publicznej. Z jednej strony pozwalają tworzyć dyskretne i bezpieczne ścieżki komunikacyjne dla pracowników czy klientów, z drugiej – umożliwiają organizację optymalnych układów kolejkowych dostosowanych do przestrzeni. Jakie zatem są różnice pomiędzy oryginalnymi a niskonakładowymi - „chińskimi” produktami ?

Markowe słupki służące do wygradzania stref wyposażane są w mocne sprężyny zapewniające stałe napięcie. Dzięki temu wyciąganie taśmy jest proste, a zarazem bezpieczne. W „chińskich” podróbkach tego typu mechanizmów nie stosuje się, bo są zbyt drogie. Tymczasem brak systemu hamowania to spore zagrożenie w czasie użytkowania słupka, ponieważ przypadkowe zwolnienie taśmy może wygenerować szarpnięcie z siłą wystarczającą do zranienia. Zatem brak systemu spowalniającego zwijanie taśmy i zabezpieczającego przed przypadkowym odpięciem to pierwszy wyznacznik taniego produktu.

„Chińskie” słupki odgradzające zwykle ważą mniej, przez co mogą być niestabilne zarówno w czasie, jak i po wyciągnięciu taśmy. Ich podstawa nie jest odporna na korozję, żeliwna czy napełniana wodą lub piaskiem, ale betonowa, co dodatkowo powoduje kruszenie się i niszczenie tego elementu. Większość „chińskich” słupków odgradzających łączy jeszcze jeden problem – złe wykonanie łączenia z podstawą. Efektem jest niekontrolowane przechylanie i chwianie się słupka na boki wraz z ryzykiem przewrócenia. Podsumowując, należy dokładnie zastanowić się, czy zakup produktu tańszego nie wygeneruje dodatkowych kosztów i czy jego konstrukcja będzie trwała i bezpieczna.

W ofercie sklepu magazynuj.pl proponowane są artykuły chętnie kupowane przez przedsiębiorców oraz spełniające wszelkie potrzebne normy jakości. Solidność ich wykonania oraz gwarancja producenta potwierdza wysoką jakość oferowanych produktów.