Magazynuj.pl
Koszyk(0,00 zł)

Rynek magazynowy w Polsce ma się bardzo dobrze!

W Polsce znajduje się bardzo dużych atrakcyjnych i dostępnych terenów inwestycyjnych, szczególnie na terenach stref ekonomicznych. Są one bowiem dobrze rozwinięte pod względem komunikacyjnym nie tylko z innymi rejonami Polski, ale także państwami europejskimi.

Sprzyjającymi czynnikami jest także bliskość lotnisk, częste połączenia lotnicze oraz powstające drogi i autostrady.

rynek magazynowy

Popyt na powierzchnie magazynowe stale wzrasta, co przekłada się często na ceny wynajmu. Również lokalizacja ma tutaj ogromne znaczenie. Najdrożej kształtuje się cena wynajmu powierzchni magazynowej w Warszawie. Lepszym wyborem stają się tereny podmiejskie znajdujące się w Centralnej Polsce. Zauważalny wzrost infrastruktury logistycznej przyczynia się do zwiększonego zainteresowania obiektami magazynowymi w innych częściach kraju.

W zaskakującym tempie rozwija się rynek w Bydgoszczy, Rzeszowie oraz w Lublinie. Dotychczas inwestorzy niechętnie brali pod uwagę wybór wschodnich regionów do lokowania swoich magazynów. Ostatnie statystyki pokazują wzrost popytu na powierzchnie magazynowe w regionach południowo-wschodnich. Wpływa to znacząco na wzrost miejsc pracy oraz dodatkowe usługi. Dodatkowo pandemia koronawirusa przyczyniła się do wzrostu sprzedaży internetowych i prognozuje to coraz większy rozwój branży magazynowej.