Magazynuj.pl
Koszyk(0,00 zł)

Rodzaje wygrodzeń, które wybrać?

Wygrodzenia stałe oraz wygrodzenia czasowe. Ten podstawowy podział charakteryzuje oraz określa na jaki produkt powinniśmy się zdecydować.

Pierwszym produktem dedykowanym dla wygrodzeń stałych są metalowe słupki montowane do podłoża. Korzyści jakie uzyskuje się przy montażu w/w słupków śąniska cena, oraz szybka i tania wymiana wyeksploatowanych materiałów. Słupki występują w dwóch wariantach: bez i z pasami odblaskowymi w kolorze białym. Słupki o wysokości 1mb wykonane są z rury 88,9 x 3,0 mm, dzięki czemu znajdują one zastosowanie w przypadku ograniczenia ruchu pieszego oraz paleciaków i wózków widłowych.

 

    

 

Barierki ochronne stosuje się w ciągach komunikacyjnych, gdzie łatwo o kolizję z udziałem maszyn wykorzystywanych w czasie pracy. Bariery przyjmują siłę ewentualnego uderzenia, przez co chronią ruch pieszy, regały magazynowe oraz budynki przed ew. uszkodzeniami. Wyróżniamytrzy rodzaje barierek ochronnych. Pierwszym są barierki liniowe, kolejnym barierki o konstrukcji standardowej z dodatkową rurą wzmacniającą oraz barierki ochronne z blachą wzmacniającą. Każdy kolejny rodzaje wygrodzenia pozwala jeszcze efektywniej zabezpieczyć ciąg komunikacyjny.

 

    

 

Kasety ścienne to najbardziej zaawansowane propozycje w obrębie separatorów wykorzystywanych wygrodzeń czasowych. Wysoka uniwersalność oraz trwałość pozwalająca na długotrwałe zastosowanie. Plusem rozwiązań kasetowych jest szybkość montażu, niezawodność oraz możliwość wygrodzenia nawet 9 metrowego obszaru za pośrednictwem jednej taśmy.  Wyróżniamy trzy rodzaje kaset ściennych: Mini, Midi oraz Maxi. Produkty te różnią się między sobą długością taśmy i tak kolejno: Kaseta Mini: do 3.65mb; Kaseta Midi : do 4,6mb, Kaseta Maxi: do 9mb.

 

 

Kolejną pozycją zalecaną przy wygrodzeniach czasowych, są słupki wygrodzeniowe. Mają one  szerokie zastosowanie i stosuje się je przede wszystkim w miejscach składowania towarów, stacjach benzynowych, przy stanowiskach montażowych, a także w sklepach wielkopowierzchniowych, lotniskach czy stadionach. Cechami charakterystycznymi słupków są: czterokierunkowe mocowanie taśmy, system spowolnienia zwijania taśmy oraz różne warianty kolorystyczne zarówno słupków jak i taśm. Słupki plastikowe, ze względu na zastosowany materiał wykorzystywane są zarówno na terenach wewnętrznych, jak i zewnętrznych.\