Magazynuj.pl
Koszyk(0,00 zł)

Praca na stojąco przy biurku. Czy warto?

Od dawna wiadomo, że wielogodzinne przesiadywanie przy biurku ma negatywny wpływ na kręgosłup, układ krążenia i ogólne samopoczucie. Wbrew pozorom długie siedzenie nie przynosi mięśniom relaksu i nie jest naturalną pozycją człowieka. Może nawet wywoływać choroby przewlekłe. Nasz organizm będzie bardziej zadowolony, gdy będziemy pracować  na stojąco. To najnowszy trend w wielu korporacjach na całym świecie. Ciężko jednak zmienić przyzwyczajenia i nagle spędzać wiele godzin bez przyjemnego zanurzenia w wygodnym fotelu. Rozwiązaniem są odpowiednie biurka elektryczne z regulowanym blatem. W ten sposób możemy część czasu spędzić na stojąco, a później wrócić do pozycji siedzącej.

Dlaczego warto pracować na stojąco?

Pracując w pozycji wyprostowanej, odciążymy kręgosłup. To idealna pozycja do wszelkich wideokonferencji. Na stojąco będziemy bardziej pewni siebie i skoncentrowani. Dzięki temu możemy być również bardziej efektywni, a to przecież w pracy najważniejsze. Gdy stoimy, mamy tendencję do częstszej zmiany pozycji nóg, co oznacza więcej spalonych kalorii. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziemy mniej rozproszeni, niż przy wylegiwaniu się w fotelu. Stojąc, angażujemy więcej mięśni, co poprawia krążenie i wzmaga koncentrację na wykonywanym zadaniu. Możemy nawet robić przysiady w trakcie pracy.

Biurka elektryczne – do siedzenia i do stania

Oczywiście praca na stojąco ma również minusy. Całe obciążenie przejmują nogi, co może wiązać się z szybszym zmęczeniem, a nawet bólem. Warto robić wówczas częstsze przerwy i korzystać z podnóżka, który pozwoli dłużej wytrzymać w pozycji stojącej. Adaptacja do nowej rzeczywistości również chwilę potrwa. Dlatego najlepiej połączyć trend do stania z tradycyjną skłonnością do siedzenia. Posłużą do tego biurka elektryczne z regulowanym blatem. W ten sposób nabierzemy krzepy podczas pracy na stojąco, a w razie potrzeby obniżymy pulpit i zasiądziemy w wygodnym fotelu, dając odpocząć nogom. Regulowany blat dostosuje się do każdej sytuacji i uwolni nas od konieczności zakupu dwóch różnych biurek. To idealne rozwiązanie zarówno dla sformalizowanych biur, jak i pracy zdalnej w domowym zaciszu.

Regulowana wysokość blatu

Podstawą wygodnej pracy na siedząco lub stojąco jest optymalna wysokość blatu dla każdego użytkownika. Jeżeli możemy zgiąć łokcie pod kątem prostym lub lekko rozwartym, a ekran monitora mamy na wysokości oczu, to znaczy że jest to pozycja odpowiednia dla nas. Niezależnie od tego czy siedzimy, czy stoimy, nie powinniśmy się garbić. Jeżeli przy biurku pracujemy tylko my, utrzymanie blatu w optymalnej wysokości nie będzie problemem. Gorzej jednak gdy z tego samego stanowiska pracy korzysta wiele osób. Tu również rozwiązaniem będą biurka elektryczne.

Biurko zapamięta pozycje

Jeżeli meble biurowe kojarzysz jedynie z topornie zaprojektowanymi, niewygodnymi mieszankami płyty pilśniowej i sklejki, to jesteś w błędzie. Od tamtych czasów branża wykonała wielki skok. Teraz króluje ergonomia i nowe technologie. Biurko elektryczne regulowane Moris Flex SPE-0131BD posiada funkcję zapamiętywania określonych pozycji pulpitu. Zatem w szybkim czasie możesz przełączyć swoje stanowisko pracy z trybu stojącego na siedzący i odwrotnie. To doskonałe ułatwienie pozwala zmienić biuro w salę konferencyjną w kilka sekund. Pozwala też na automatyczne dostosowywanie wysokości blatu do korzystających z niego pracowników. Jednocześnie antykolizyjna technologia zapewni bezpieczeństwo podczas opuszczania lub podnoszenia stelażu. Gdy biurko napotka opór, automatycznie się cofnie.

Stelaż do biurek z dowolnym blatem

Za łatwe podnoszenie i opadanie odpowiada nowoczesny stelaż do biurka elektrycznego. To esencjonalny element biurek elektrycznych, wykonany z materiałów wysokiej jakości, odpornych na zarysowania. Konstrukcja imponuje stabilnością oraz szerokim przedziałem uzyskiwanych wysokości. Stelaż do biurka z elektryczną regulacją Spacetronik SPE-323TG umożliwia regulację wysokości już od 58 cm. Z kolei model Spacetronik SPE-233B można podnieść aż na 134,5 cm. Urządzenia wyposażone są w zasilacz oraz wyświetlacz LED i pozwalają na zapamiętywanie pozycji. To świetne rozwiązanie dla tych, którzy już posiadają wygodny, specjalistyczny blat, np. kreślarski. Zamiast kupować nowe biurko, elektryczne wystarczy, że do istniejącego blatu dodamy funkcjonalny stelaż elektryczny.

Elektryczne biurka – technologia przyszłości

Najwyższa jakość wykonania i dbałość o detale gwarantują długi okres udanej eksploatacji. Biurka elektryczne są ciche, funkcjonalne i atrakcyjne wizualnie. Elegancki design, oparty o połączenie metali i drewna, idealnie wpasuje się w estetykę większości biur, miejsc do coworkingu, czy gabinetów. Biurka elektryczne z regulowanym pulpitem pozwolą zwiększyć efektywność w każdym miejscu pracy. Zapewnią wzrost komfortu pracy i zwiększenie poziomu sprawności fizycznej pracowników, który szybko przełoży się na wymierne korzyści dla przedsiębiorstwa.