Magazynuj.pl
Koszyk(0,00 zł)

Odpowiednie wyposażenie magazynu a poziom bezpieczeństwa pracy

Kwestie związane z zapewnieniem bezpiecznych warunków ciążą na każdym pracodawcy. Odpowiedzialność jest o tyle duża, gdyż chodzi przede wszystkim o zdrowie i życie pracowników, a nierzadko również wpływa na komfort wykonywania obowiązków. Dbając zatem o bezpieczeństwo w magazynie, trzeba zacząć od dokładnego przemyślenia kwestii związanych z doborem odpowiedniego wyposażenia oraz jak najlepszej organizacji przestrzeni magazynowej.

Wybierając produkty ze sprawdzonego źródła, mamy pewność długotrwałej eksploatacji i komfortu w miejscu pracy. Istotą w zagwarantowaniu bezpieczeństwa w magazynie jest dobór odpowiednich regałów. To właśnie one zajmują największy odsetek przestrzeni magazynowej i dzięki nim przechowywany towar może być odpowiednio zabezpieczony.

Przy wyborze regałów należy pamiętać o tym, aby były stabilne i wytrzymałe. Powinny być ustawione w odpowiednich odległościach, umożliwiających ruch wózków.

Oferowane w sklepie magazynuj.pl regały magazynowe cechuje precyzja wykonania i uniwersalność. Nie ma konieczności przytwierdzania stelaża do ściany, dzięki czemu w łatwy sposób można przenieść regał w inne miejsce. Regał nadal pozostanie stabilny i bezpieczny.

W związku z nieustannym ruchem odbywającym się w magazynie, warto zastanowić się nad zamontowaniem osłon krawędzi regałów. Produkty te zapobiegają uszkodzeniom regałów w przypadku uderzenia wózkiem widłowym i niwelują dodatkowe koszty wynikające z napraw bądź kolejnego zakupu zniszczonego sprzętu.

osłony nóg regałów

Składowany na półkach towar musi być w bezpieczny sposób transportowany wewnątrz zakładu. Dobór odpowiednich wózków magazynowych to kolejny aspekt podczas zabezpieczania magazynu przed wypadkami. Wybór środka transportowego powinien być uzależniony od wielkości magazynu oraz od rodzaju składowanego materiału.

Poruszające się po hali pojazdy nierzadko są przyczyną kolizji lub wypadków z udziałem pracowników. Odpowiednie wyznaczenie ścieżek transportowych jest pomocne w lepszej organizacji, usprawnieniu pracy i zapewnieniu bezpieczeństwa. Do wyznaczenia ścieżek można użyć szeregu rozwiązań, dobierając je do specyfikacji magazynu. Popularne są zarówno słupki, jak i taśmy wygrodzeniowe.

Inwestując w artykuły wygrodzeniowe zabezpieczamy magazyn w jak najlepszy sposób.