Magazynuj.pl
Koszyk(0,00 zł)

Obniżamy koszty eksploatacji magazynu - część 3

Dobre zaprojektowanie magazynu oraz inwestycje w produkty zwiększające bezpieczeństwo pracy to podstawa zapewniająca ochronę pracowników oraz mienia zakładu.

Ciągły ruch pojazdów na hali, błąd ludzki, czy też szereg innych sytuacji może skutkować wypadkom. W konsekwencji generowane są większe straty finansowe oraz nierzadko są przyczyną absencji pracownika. Zapobiegając nieprzyjemnym zdarzeniom, warto zaopatrzyć magazyn w produkty zabezpieczające. Jednym z nich są siatki ochronne.

Magazynowe siatki są skuteczną ochroną towaru znajdującego się na regałach. Ponadto są gwarancją doskonałego zabezpieczenia składowanych materiałów przed wypadnięciem z półki. Zastosowanie takiej bariery chroni również pracownika, który często narażony jest na uderzenie przedmiotem spadającym z półek.

Do produkcji siatek regałowych wykorzystuje się materiał o podwyższonej wytrzymałości, odporności na uszkodzenia mechaniczne i dużej rozciągliwości. Zaletą jest również możliwość użycia produktu w zmieniających się warunkach atmosferycznych, bez utraty właściwości materiału.

Siatki na regały występują w wielu rodzajach, o różnych parametrach. Doskonałym wyborem w celu ochrony boków gniazd regałowych przed osunięciem się towaru jest pozioma siatka zabezpieczająca. Taką konstrukcję umieszcza się na pierwszym elemencie nośnym oraz na wysokich piętrach. Siatki są wielokrotnego użytku. Nie utrudniają pracy, a jej zamontowanie nie stanowi problemu dla użytkownika. Uniwersalność siatek sprawia, że znajdują zastosowanie nie tylko w magazynach, ale także w przydomowych warsztatach i garażach.

siatki ochronne

 

Inwestycja w siatki na regały magazynowe to zwiększenie bezpieczeństwa w miejscu pracy oraz wyeliminowanie większych strat i nieprzyjemnych sytuacji. Zabezpieczenie towaru przed zniszczeniem oraz ochrona zdrowia pracowników są kwestią niezwykle ważną przy prowadzeniu magazynu.

W ofercie sklepu magazynuj.pl dostępne są produkty, które pomogą w utrzymaniu porządku w magazynie oraz zagwarantują bezpieczeństwo i podwyższą komfort pracy.