Magazynuj.pl
Koszyk(0,00 zł)

Jakie zastosowanie mają worki Big Bag?

Użytkowanie standardowych kontenerów przy remoncie może być niekiedy uciążliwe. Konstrukcje te zajmują bardzo dużo miejsca, do ich wywiezienia konieczny jest specjalnie przystosowany do tego pojazd, a i nie zawsze jesteś w stanie zapełnić jego całą powierzchnię transportową, co znacznie zwiększa koszty. Alternatywą dla kontenerów mogą być worki Big Bag. Jakie mają zastosowanie i co warto o nich wiedzieć?

Worki Big Bag są coraz popularniejszym rozwiązaniem, stosowanym przy różnego rodzaju pracach o charakterze remontowo-budowlanym. Z ich zalet korzystają zarówno przedsiębiorcy profesjonalnie działający w branży, jak i osoby prowadzące amatorski remont. Nadają się jednak nie tylko do stosowania w budowlance.

Czym są worki Big Bag?

Zacznijmy od wyjaśnienia czym w ogóle są tego typu worki. To najczęściej duże (dostępne jednak o różnych rozmiarach czy rodzajach) worki wielogabarytowe. Przypominają trochę elastyczne kontenery, które rozciągają się w miarę potrzeby. Są niezwykle wytrzymałe i umożliwiają transportowanie czy przechowywanie materiałów ważących niekiedy po kilka ton. Głównym tworzywem służącym do wykonania tego typu worków jest z tkanina polipropylenowa, która odpowiednio zabezpiecza przewożony towar, umożliwia elastyczne pakowanie tworzyw i ułatwia transportowanie.

Worki Big Bag dostarczane są w paczkach, dokładnie poskładane. Dzięki temu możesz odebrać je z każdego miejsca przy pomocy nawet samochodu osobowego lub zamówić przesyłką kurierską. Umożliwiają oszczędność miejsca na działkach, przy przedsiębiorstwach, różnego rodzaju magazynach czy na placach budowy. Bardzo łatwo można je załadować – każdy worek posiada specjalne, wzmocnione zawiesia. Dzięki nim, np. przy pomocy ładowarki aut ciężarowych, wózków widłowych lub innego rodzaju systemów, możesz je skutecznie załadować na pojazd do transportu.

Jakie mają zastosowanie?

Jakie zastosowanie mają worki Big Bag? To nośniki transportowe do wszechstronnego użytkowania. Ich trwała budowa, elastyczność i wszechstronność sprawia, że często korzystają z nich przedstawiciele branży transportowej, chemicznej, budowlanej czy spożywczej. W zależności od rodzaju worka, możesz przechowywać w nich wiele materiałów, a udźwig sprawia, że z łatwością je później przetransportujesz.

Jakiego rodzaju materiały trzyma się w Big Bag? Worki te pozwalają na składowanie i wywóz gruzu z placów remontowych czy budowy. Ułatwia też składowanie i np. wywóz ziemi. W przypadku branży spożywczej worki Big Bag ułatwią przewóz owoców, warzyw lub roślin. W przemyśle rolniczym umożliwiają składowanie zboża, paszy, nawozu czy innych rodzajów tego typu chemii czy roślin.

Big Bagi pozwalają też na przewóz towarów zapakowanych w kartony, pylących, chemicznych, granulowanych czy sypkich. Co ważne, worki te to nie tylko nośnik towaru przeznaczony dla przedsiębiorców. Często wykorzystywane są w blokach czy domach jednorodzinnych, ułatwiając składowanie i wywóz gruzu, glazury i pozostałości po meblach.

Worki mogą być także stosowane jako różnego rodzaju wyposażenie magazynów, ułatwiając przechowywanie, katalogowanie, ewidencję i późniejsze wydawanie danych towarów, dostępnych w określonym przedsiębiorstwie. Posegregowanie dostępnych produktów w worki jest sposobem na zachowanie porządku w halach magazynowych.

Jakiego rodzaju worki Big Bag można kupić?

Worki Big Bag występują w różnych wersjach i dzięki temu mają wiele zastosowań. Zacznijmy najpierw od rozmiarów. Najpopularniejsze to worki 62,5 x 62,5 x 120 cm. Są to standardowe produkty, stosowane przy remontach, pracach budowlanych czy przewozie materiałów sypkich czy ziemi. Możesz znaleźć też egzemplarze 625x650, 500x750 czy innego rodzaju (np. dużo większe do zastosowań przemysłowo-magazynowych). Drugi podział worków związany jest z liczbą zawiesi, które posiadają. Niektóre mają cztery uchwyty, inne tylko dwa. Zawiesie, wielkość i wzmocniona tkanina wpływają oczywiście na nośność danego produktu. Worki Big Bag 1000 kg są dość duże i mają gęstość splotu około 160g/m2. Możesz znaleźć również takie, których nośność sięga 1500 kilogramów lub 500 kilogramów.

Pamiętaj też o zastosowaniu. W innych workach przewozi się pożywienie, a inne służą do transportu odpadów budowlanych. Worki Big Bag na gruz wykonane są z tzw. tkaniny powlekanej. Ta nie przepuszcza wilgoci, zapewnia ogromną wytrzymałość, brak przepuszczania materiału na zewnątrz czy nieprzepuszczalność powietrza. To produkty, które są stosowane w budownictwie, przewozie piasku czy ziemi oraz innego rodzaju towarów niewymagających dostępu do tlenu i powietrza.

Zupełnie inaczej zbudowane są worki Big Bag na zboże lub innego rodzaju żywność. Ich bazą jest tkanina niepowlekana. Dlaczego? Przechowywane w nich materiały muszą cały czas oddychać, aby nie zgnić. Worki te ułatwiają dostarczenie tlenu i zastosowanie np. w przetwórstwie owoców czy rolnictwie.