Magazynuj.pl
Koszyk(0,00 zł)

Jak odpowiednio wybrać pojemniki i kuwety warsztatowe?

Warsztat to miejsce, które pełne jest mniejszych lub większych elementów eksploatacyjnych, materiałów metalowych i łączników, narzędzi itd. itp. Ze względu na różne rozmiary tego typu rzeczy, ich zróżnicowaną częstość stosowania czy liczbę, trudno jest utrzymać porządek w garażu lub warsztacie. Możesz jednak z tym walczyć, stosując wysokiej jakości kuwety i pojemniki, segregujące różnego rodzaju przedmioty. W jaki sposób je odpowiednio dobrać? Dlaczego to odpowiedni wybór?

Dlaczego porządek w garażu lub warsztacie jest tak istotny? Dzięki temu nie tylko przyjemniej będzie Ci się pracować (kto nie chce działać w czystym i schludnym pomieszczeniu?), ale też przyspieszysz swoją pracę. Jeżeli każdy element ma swoje miejsce, to błyskawicznie go znajdziesz, bez kłopotu odłożysz na miejsce i zawsze będziesz miał do niego dostęp. Kuwety i pojemniki są do tego wręcz idealne.

Do czego wykorzystuje się kuwety warsztatowe i pojemniki plastikowe?

Kuwety warsztatowe to elementy, które działają jak swego rodzaju organizery. W zamontowanych w garażu elementach, wykonanych z mocnych tworzyw sztucznych, możesz trzymać między innymi elementy metalowe i łączące, jak śruby, gwoździe, wkręty, ale też mniejsze i większe narzędzia (np. śrubokręty, młotki, klucze, wkrętaki, pilniki) czy części samochodowe. Wszechstronność kuwet jest naprawdę ogromna.

Pojemniki plastikowe są odporne na kurz, zabezpieczają elementy przed uszkodzeniem, pozwalają je sprawnie posegregować i osłonić przed działaniem warsztatowym. Stosowane są w warsztatach samochodowych, magazynach, stolarniach, garażach, a nawet w pomieszczeniach biurowych, do segregacji artykułów piśmienniczych i podobnych. Wspomnijmy, że wykonanie z trwałego tworzywa sztucznego, wzmocniona konstrukcja i estetyczny wygląd to klucz do uporządkowania pomieszczenia, w którym działasz.

Zwróć uwagę na to, że do efektywnej segregacji elementów konieczne jest wybranie odpowiedniego rodzaju kuwet i pojemników. Współcześnie możesz korzystać z ich różnych wariantów, co umożliwi zastosowanie w szerokim spektrum pomieszczeń.

Na co powinieneś zwrócić uwagę podczas wyboru kuwet i pojemników?

Zacznijmy od różnic pomiędzy kuwetami i pojemnikami. Ten pierwszy przypomina organizer (może mieć przegródki jak pojemnik plastikowy warsztatowy z przekładkami albo nie). Ułatwia proste segregowanie małych elementów eksploatacyjnych (jak śruby czy wkręty), ale też mniejszych narzędzi. Możesz go powiesić na specjalnej listwie lub postawić na dobrze dobranych stojakach warsztatowych. Kuwety są jednocześnie pojemnikami plastikowymi.

Kategoria pojemników jest za to dużo szersza. Te mogą przyjąć standard kuwet, ale należą do nich również pojemniki transportowe, duże pojemniki magazynowe, wózki (jak wózek z uchwytem do przewozu pojemników EURO wym. 605 x 402 x 162 mm) czy kosze składane.

Jeżeli chcesz dobrać kompletne pojemniki plastikowe, to odpowiedz sobie najpierw na pytanie – co chcesz w nich trzymać. W dużych, poruszających się na kołach pojemnikach możesz mieć duże narzędzia, elektronarzędzia i podobne elementy. Świetnie sprawdzą się, jeżeli często ich używasz i np. przenosisz po całym warsztacie. W ten sposób wózek będzie „podróżował” razem z Tobą i zawsze będziesz miał komplet niezbędnych akcesoriów przy sobie.

Kuwety umieszczone na regałach czy listwach to z kolei elementy statyczne. Świetnie sprawdzą się do segregacji małych i większych elementów czy części. Dobierz je zgodnie z rozmiarem. Najlepiej postawić na zróżnicowane kuwety, aby można posegregować nawet większe elementy. Zwróć uwagę na ich nośność – największe i najlepsze organizery mogą unieść nawet 36 kilogramów. To pozwoli Ci nawet na uporządkowanie ciężkich i dużych elementów.

Wybierając pojemniki i kuwety, postaraj się też określić, gdzie chcesz je zamontować. To ważne, bo może być to czynnik determinujących ich rozmiar. Wykorzystaj każdy kawałek wolnej przestrzeni, aby ustawić dodatkowe pojemniki. Mogą znajdować się pod regałami. Znajdą też miejsce na ścianach. Wykorzystaj ich potencjał do zyskania nowej przestrzeni magazynowej w swoim.

W jaki sposób zamontować wybrane pojemniki i kuwety?

Montaż pojemników i kuwet zależy oczywiście od ich typu. Często wykorzystuje się w tym celu regał warsztatowy. To wzmocnione, specjalne meble, które można wykorzystać w garażu, magazynie czy warsztacie. Umieścisz na nich wybrane przez siebie pojemniki czy kuwety, korzystając z nich w wybranych przez Ciebie momentach. Regały muszą mieć oczywiście stabilne miejsce i nadają się np. do większych pomieszczeń. Są jednak świetnym sposobem na zachowanie porządku w miejscu działania.

Jeżeli nie masz już powierzchni na podłodze, czas zagospodarować ściany. Kuwety można bowiem powiesić na dedykowanych listwach. Te, zamontowane na ścianach, pozwolą na pełne uporządkowanie garażu czy warsztatu, bez straty cennego miejsca roboczego na posadzce. Pamiętaj jednak, żeby zamontować listwę na mocnej ścianie konstrukcyjnej, gdyż – przy większym obciążeniu – będzie ona musiała unieść spory ciężar.

Jak widzisz, wybór kuwet i pojemników nie jest bardzo trudny. Przy zachowaniu określonych zasad, wybierając organizery pod swoje potrzeby, możesz błyskawicznie uporządkować każdy warsztat, zakład usługowy, magazyn czy garaż. Do dzieła!