Magazynuj.pl
Koszyk(0,00 zł)

Bardzo dobre wyniki na rynku magazynowym

Branża magazynowa rozwija się dynamicznie, szczególnie dzięki wzrostowi handlu internetowego. Przyzwyczajenia zakupowe oraz dostęp do coraz nowocześniejszych technologii, znacznie ułatwia handel elektroniczny. Wzrost obrotów w sklepach internetowych spowodował zwiększenie zapotrzebowania na powierzchnie magazynowe.

W najbliższym czasie zatem szacuje się wzrost wynajmu magazynów przez firmy logistyczne. Obecna sytuacja związana z pandemią koronawirusa nie wpłynęła negatywnie na zapotrzebowania na magazyny. Popyt wzrósł średnio o 5% w stosunku do roku ubiegłego.

Największą aktywność wynajmu odnotowano w Warszawie, gdzie w pierwszym kwartale 2020 r. podpisano umowy na ponad 317 300m² powierzchni. Na drugim miejscu uplasował si Górny Śląsk (200 000m²), następnie Centralna Polska, gdzie podpisano umowy na wynajem 168 000m² powierzchni magazynowej (źródłowww.savills.pl).

magazyn z paczkami

Rynek magazynowy w Polsce stale się rozrasta. Sprzyja temu rozwój komunikacji drogowej, położenie kraju w centrum Europy i stosunkowo niskie stawki najmu.

Wszystkie te czynniki wpływają na zainteresowanie najemców powierzchniami magazynowymi w naszym kraju, co stwarza też dodatkowe miejsca pracy.