Magazynuj.pl
Koszyk(0,00 zł)

5 cech charakteryzujących skrzyniopalety

1. Podstawa

Wyróżnia się kilka różnych podstaw skrzyniopalet. Pierwszą z nich są skrzyniopalety na czterech stopach. Na takie rozwiązanie decydują się klienci, którzy nie sztaplują swoich pojemników oraz nie przemieszczają ich zbyt często. Kolejną podstawą są płozy, w liczbie dwóch lub trzech. Paletopojemniki o wymiarze podstawy 120 x 80 cm występują wyłącznie w wariancie dwóch płóz. Większe pojemniki o wymiarze podstawy 120 x 100 cm dostępne są także na trzech płozach. Ten rodzaj skrzyniopalet idealnie sprawdza się w magazynach, gdzie eksploatacja pojemników jest wysoka. Ostatni rodzaj dostępnych podstaw to koła. Skrzyniopalety na kołach dedykowane są klientom poszukującym mobilnych rozwiązań.

 

2. Ażurowe bądź pełne siany

Pojemniki wielkogabarytowe dostępne są w dwóch wariantach. Skrzyniopalety ażurowe są wykorzystywane w przemyśle sadowniczym, natomiast skrzyniopalety pełne mają szerokie zastosowanie w gałęziach przemysłu maszynowego, poligraficznego, odzieżowego i metalowego.

 

3. Atest na kontakt z żywnością

Skrzyniopalety produkowane są z różnych materiałów. Pierwszym z nich jest polipropylen, który posiada atest na kontakt z żywnością. Drugim rodzajem surowca jest regranulat, czyli materiał przetworzony. Skrzyniopalety wytworzone z tego materiału nie mają atestu na kontakt z żywnością. Obydwa surowce są tak samo odporne na działanie kwasów czy chemikaliów.

4. Kran odpływowy

Standardowo skrzyniopalety nie mają wyznaczonego miejsca na zamontowanie kranu odpływowego. Skrzyniopaleta plastikowa na 3 płozach, wym. zew.: 1200 x 1000 x 760 mm posiada tego typu miejsce i można z łatwością zamontować do niej kran. Do wyboru jest kran na długim lub na krótkim boku.

5. Zewnętrzne ożebrowanie

Ożebrowanie skrzyniopalet sprawia, iż są one bardziej wytrzymałe przy transporcie oraz przy układaniu ich w stosie.