Magazynuj.pl
Koszyk(0,00 zł)

Przepisy i regulacje - strona 1

Przedsiębiorstwo działające w branży magazynowej zobowiązane jest do przestrzegania wymaganych norm i przepisów. Ich ignorowanie może skutkować karami pieniężnymi. Należy również pamiętać o tym, że ważne jest zarówno poszanowanie prawa, jak i odpowiednie zabezpieczanie magazynu na wypadek nieoczekiwanych zdarzeń.

W tej sekcji bazy wiedzy znajdą Państwo informacje na temat wymagań, jakie pracodawca powinien realizować, organizując pracę w magazynie, jakie normy prawne muszą być spełnione podczas transportu wewnątrz magazynu oraz wiele innych, przydatnych wiadomości na podstawie artykułów prawnych. Ponadto zapoznają się Państwo z przykładami postępowania niezgodnego z prawem, co w konsekwencji może skończyć się uszczerbkiem na zdrowiu pracownika i nałożeniem na pracodawcę kary pieniężnej.

Zapraszamy do lektury.

Jak zaprojektować i urządzić szatnię dla pracownika?

Magazynuj.pl - 2022-04-07

Czy pracodawca musi zapewnić szatnię? Pomieszczenie BHP niekoniecznie musi nazywać się właśnie w ten sposób, ale wydzielenie przestrzeni na przechowanie prywatnych rzeczy, z wyposażeniem sanitarnym i jadalnym to obowiązek zakładu pracy. To jest dla większości bardziej doświadczonych przedsiębiorców kwestia oczywista.

Za ignorancję dostaniesz karę!

Magazynuj.pl - 2015-09-21

Ignorowanie powstałych uszkodzeń nie jest najlepszym rozwiązaniem. Nigdy nie ma pewności, czy powstałe straty nie przyczynią się do zwiększenia naprężenia..

Nieprzestrzeganie norm grozi karą pieniężną!

Magazynuj.pl - 2015-08-24

Każdy przedsiębiorstwo działające w branży magazynowej zobowiązane jest do przestrzegania norm dotyczących wymagań, specyfikacji i zasad projektowania konstrukcji regałowych (na przykład PN-EN 15635). 

Kosztowne grzechy zaniechania w magazynie

Magazynuj.pl - 2015-02-02

Czołowe i boczne uderzenia w niezabezpieczone nogi regałów mogą przynieść kosztowne straty. Zastanawiając się nad sposobami rozwiązania tych sytuacji, swoją uwagę warto zwrócić w kierunku odbojnic oraz odbojów.

Nie łam prawa w magazynie - stosuj odpowiednie separatory

Magazynuj.pl - 2014-09-08
Zastosowanie wygrodzeń ostrzegawczych oraz separatorów regulują przepisy prawa, m.in. rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych pr...

Mamy nadzieję, że uda nam się zainteresować Państwa artykułami i poradnikami. W tej sekcji bazy wiedzy zamieściliśmy spis wszystkich artykułów na temat przepisów i regulacji prawnych w branży magazynowej. Baza wiedzy jest regularnie powiększana o nowe artykuły, porady i przewodniki, które przybliżą Państwu ofertę naszego sklepu. Do Państwa dyspozycji mamy także zespół ekspertów, gotów odpowiedzieć na każde pytanie. Zapraszamy już dziś.