Magazynuj.pl
Koszyk(0,00 zł)

Zabezpieczając magazyn zapłacisz niższą stawkę za ubezpieczenie

Magazyn jest miejscem dynamicznego ruchu, w którym łatwo o wypadek. Wszelkie kolizje wózka transportowego z regałami lub maszynami mogą być tragiczne w skutkach. Nie tylko można uszkodzić elementy wyposażenia hali, ale też stracić składowany towar. Najgorsze jednak gdy podczas nieszczęśliwego wypadku dojdzie do utraty zdrowia pracownika. Dojście do pełni sił zazwyczaj wymaga czasu i wiąże się z dłuższą absencją.

Powyższe przykłady generują też dodatkowe koszty, których pracodawca wolałby unikać. W tym przypadku warto zatem zastanowić się nad odpowiednim zabezpieczeniem magazynu, co ochroni jego części składowe, towar i w konsekwencji wygeneruje niższe stawki za ochronę w firmach ubezpieczeniowych.

Przedsiębiorcy nastawieni na efektywne zarządzanie magazynem, mający świadomość zagrożeń oraz ewentualnych kosztów uszkodzenia konstrukcji nośnych i utraty towaru inwestują w szereg zabezpieczeń. Wiedzą, iż taka inwestycja będzie wsparciem dla pracowników i odpowiedniego funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Podstawowymi elementami chętnie wybieranymi do magazynów są zabezpieczenia krawędzi regałów. Wykonane z odpornego na uszkodzenia tworzywa sztucznego, idealnie chronią konstrukcję przed konsekwencjami uderzenia wózkiem widłowym.

Ciekawym elementem stosowanym w magazynie może być półka siatkowa zabezpieczająca wolną przestrzeń pomiędzy dwoma belkami trawersowymi. Jej zadaniem jest ochrona towaru przed zapadaniem w głąb regału, choć przez wielu traktowana jest także jako zabezpieczenie przeciwpożarowe (ze względu na zdolność do przesuszania wody wydostającej się ze spin klerów).

Na uwagę zasługują także wanny wychwytowe. Sprawdzą się w każdym magazynie, gdzie przechowywane są niebezpieczne ciecze. Zapobiegają one skażeniu środowiska i utrzymują miejsce składowania płynów w czystości.