Magazynuj.pl
Koszyk(0,00 zł)

Świetna kondycja polskiego rynku magazynowego!

Wybuch pandemii koronawirusa spowodował zmiany w funkcjonowaniu wielu przedsiębiorstw. Wiele branż walczyło o przetrwanie, wiele małych przedsiębiorstw nie przetrwało tej próby.

Wprowadzenie zakazów i konieczności izolowania się zmusiło wielu ludzi do zostania w domu. Jednak w dobie dostępu do internetu wiele rozwiązań okazało się znaczących zarówno dla ludzi, jak i dla przedsiębiorców. Rozkwit branży e-commerce jest znaczący w obecnym czasie, co wpływa na wzrost zapotrzebowania na powierzchnie magazynowe nie tylko w Centralnej Polsce.

rynek magazynowy w Polsce

W pierwszym półroczu 2020r. odnotowano wyraźny wzrost oddanych do użytku powierzchni magazynowych. Najwięcej w Warszawie i terenach podwarszawskich, potem kolejno na Dolnym i Górnym Śląsku. Wzrost zapotrzebowania na kolejne magazyny spowodował, iż nie zaprzestano budowania kolejnych pomieszczeń. Jest to szansa na nowe miejsca pracy, rozwój lokalnych przedsiębiorstw oraz regionu.

Projektowanie pomieszczeń przeznaczonych na hale również ma na celu usprawnienie działalności magazynu. Coraz więcej nowatorskich rozwiązań zauważa się w strefie załadunkowej i rozładunkowej. Niemniej ważne okazuje się też wyposażenie hali. Odpowiednie zagospodarowanie przestrzenią magazynową i inwestycja w wysokiej jakości meble oraz niezawodny sprzęt stworzy profesjonalne miejsce.