Magazynuj.pl
Koszyk(0,00 zł)

Sorbenty i środki absorpcyjne - jakie mają cechy?

Wycieki substancji chemicznych mogą spowodować w zakładzie pracy zniszczenia stanowisk roboczych oraz doprowadzić do zanieczyszczenia środowiska. Aby jak najlepiej ochronić zarówno wyposażenie, środowisko naturalne, jak i pracowników przed skutkami niebezpiecznych rozlewów, dobrze mieć odpowiedni sorbent.

Środki absorpcyjne wchłaniają chemikalia, pozostawiając powierzchnię czystą i nieskażoną. Sorbenty używane są wszędzie tam, gdzie istnieje możliwość rozprzestrzenienia się szkodliwego wycieku. Przydatne w każdym magazynie, na stacjach paliw, w przedsiębiorstwach sprzątających oraz w obiektach przemysłowych, gdzie stosowane są substancje niebezpieczne.

Wśród produktów absorpcyjnych są do wyboru produkty, które różnią się od siebie kształtem i kolorem. Kolor sorbentu oznacza rodzaj wchłanianych chemikaliów:

  • kolor szary - wchłania wodę, oleje, płyny przemysłowe, wszelkie substancje nieagresywne
  • kolor niebieski - wchłania oleje, produkty ropopochodne,
  • kolor żółty - wchłania substancje agresywne i niezidentyfikowane.

 

Sorbenty / Środki absorpcyjne

Rodzaje sorbentów, ze względu na kształt

MATA CHŁONNA

Posiada trwałą, nieprzepuszczalną powłokę, dzięki czemu nadaje się do stosowania przy ryzyku rozlania cieczy agresywnych, w tym cieczy ropopochodnych oraz glikoli.

SORBENT SYPKI

Przeznaczony do usuwania z podłoża wszelkich rozlanych substancji ciekłych, takich jak: oleje, paliwa, tłuszcze, smary, woda i substancje ropopochodne.

RĘKAW SORBENTOWY

To ciąg tworzywa, wykonany z bardzo mocnej włókniny i wypełniony chłonnym sorbentem. Przeznaczony do wygrodzenia stref wycieku i ograniczania w ten sposób skali rozlewu cieczy szkodliwych.

SKRZYNIE DO SORBENTU

Stosowane do przechowywania materiałów sypkich (takich jak: żwir, piasek, sól czy sorbent), materiałów chemicznych, sprzętu do usuwania wycieków, kamizelek ratunkowych, narzędzi ogrodniczych, sorbentów polipropylenowych czy odpadów niebezpiecznych.