Magazynuj.pl
Koszyk(0,00 zł)

Skrzyniopalety

Wyróżniamy wiele rodzajów skrzyniopalet ze względu na materiał, z którego są wykonane jak i ich rozmiar. Istnieją również skrzyniopalety składane, o różnych wariantach ścian i dna, na stopach, płozach i kółkach.  Jednak podstawowym zadaniem tych wszystkich skrzyniopalet jest przechowywanie i transportowanie dużych gabarytów.

Bardzo znaczącą rzeczą jest prawidłowe użytkowanie tych skrzyń. Szczególną uwagę powinniśmy zwracać w transporcie, gdyż specyfikacja skrzyniopalet stawia przed użytkownikiem dokładne wymagania m. in. do lokalizacji, na której stawiane są skrzyniopalety. Powierzchnia powinna być wyrównana i pewna. W przeciwnym wypadku należy zadbać o jej wyrównanie.
 
W zależności od celu przeznaczenia skrzyniopalety, należy zastanowić się nad tym, czy będą nam potrzebne dodatkowe akcesoria np. pokrywy. Skrzyniopalety w aktualnych czasach wykorzystywane są w wielu gałęziach handlu, co wiąże się z zapotrzebowaniem klientów na niejednoznaczne pojemności. Nie jest to problemem, gdyż producenci swoją ofertą są w stanie zaspokoić potrzeby zarówno niewielkich działalności gospodarczych jak i wielkich koncernów.
 
Podział skrzyniopalet ze względu na materiał, z którego zostały wykonane:
 
  • Skrzyniopalety drewniane – do ich wykonania stosowane jest drzewo iglaste, gdyż cechuje je większa elastyczność, sprężystość oraz mniejsza waga w porównaniu do drzew liściastych. Z tych powodów drewno z gatunków iglastych przeznaczone jest do wykonania podłogi i części ładunkowej skrzyni, a odpowiednia odległość między deskami pozwala na prawidłową wymianę powietrza. Natomiast z drewna z drzew liściastych wykonywane są elementy nośne skrzyniopalet, które mają bezpośredni kontakt z widłami urządzeń i maszyn przeładunkowych.

  • Skrzyniopalety plastikowe – ich największym atutem jest wytrzymałość, która sięga blisko 20 lat. Za ich wyborem stoi także łatwiejsze zachowanie czystości i odporności na grzyby niż w przypadku skrzyniopalet drewnianych. Nie wymagają one napraw, gdyż nie ulegają zniekształceniom. Największą wadą jest ich cena, która znacznie przewyższa odpowiedniki drewniane i sięga blisko 300/400 zł/sztukę.

  • Skrzyniopalety izotermiczne – wykonane są z materiałów, które zapewniają trwałą ochronę, dzięki której mogą one służyć w eksporcie artykułów drogą lotniczą. Zaprojektowano je w taki sposób, aby mogły być przenoszone za pomocą wózka podnośnikowego. Wykorzystuje się je głównie do przewożenia artykułów narażonych na szybkie zepsucie lub wrażliwych na ciepło, które występują w dużej ilości lub znacznych rozmiarach.

 
Dlaczego warto stosować skrzyniopalety?
 
  • ograniczają uciążliwość pracy,
  • ułatwiają zarówno przechowywanie jak i transport produktów,
  • na przestrzeni kilku lat obniżają one koszty związane z eksploatacją towarów,
  • ich zakup jest współfinansowany z funduszy europejskich,
  • skracają o blisko połowę czas pracy w sezonie agrotechnicznym.