Magazynuj.pl
Koszyk(0,00 zł)

Polecane maty antystatyczne - wybierz odpowiednią

Wyładowania elektrostatyczne często są nieodczuwalne przez człowieka. Nie są one w żaden sposób niebezpieczne dla człowieka. Stanowią jednak ogromny problem w branży elektronicznej. Mogą bowiem powodować uszkodzenia części elektronicznych (również podczas ich produkcji), co zmniejsza jakość produktu, a awaria sprzętu uwidocznić się może nawet po wielu miesiącach od zakupu. Zapobieganie wyładowaniom eliminuje także wszelkie reklamacje, wymiany uszkodzonego sprzętu i przyczynia się do zachowania odpowiedniej jakości produktów.

Zastosowanie mat antystatycznych nie tylko eliminuje powstawanie wyładowania elektrostatycznego, ale także zapewnia komfort pracownikom wykonującym pracę stojącą. Dzięki swoim właściwościom maty eliminują zmęczenie wynikające z długotrwałego przebywania w pozycji stojącej.

Polecane w sklepiemagazynuj.plmaty antystatyczne to produkty sprawdzone i chętnie wybierane przez właścicieli dużych firm. Cieszą się ogromną popularnością i zapewniają swoim pracownikom bezpieczne warunki, sprzyjające wydajnej pracy.

COBAstat®


COBAstat® - antystatyczna mata antyzmęczeniowa To jednowarstwowa, antyzmęczeniowa mata antystatyczna wykonana z pianki PCV, posiadająca zamknięte komórki i kamyczkową fakturę. Poprawia komfort pracy, zmniejsza uczucie zmęczenia i redukuje problemy zdrowotne wynikające z pracy w pozycji stojącej. Rzeczywista rezystancja to: 1 x 109Ω - 1 x 1010Ω. Mata jest sprzedawana również na metry bieżące.

Senso Dial ESD - antystatyczna mata podłogowa To antystatyczna mata podłogowa przeznaczona na stanowiska o dużym obciążeniu i intensywnym użytkowaniu. Zapewnia wysokie bezpieczeństwo i komfort pracy. Właściwości antyzmęczeniowe zapewnia podłoże maty wykonane z pianki EPDM, natomiast wysoce wytrzymała górna powierzchnia wykonana z gumy nitrylowej i NBR/SBR zmniejsza ryzyko poślizgnięcia się i jest odporna na działanie oleju. Mata przebadana zgodnie z normą IEC 61340-4-1 – rezystancja: Rp-p i Rg < 1 x 109 Ω. Dostępna w metrach bieżących oraz w rozmiarach specjalnych.

COBAelite® ESD - ergonomiczna mata antyzmęczeniowa To najwyższej jakości ergonomiczna mata antyzmęczeniowa ESD o bąbelkowej powierzchni. Wykonana została z poliuretanu o niezwykle wysokiej odporności na zużycie. Wypukła powierzchnia stymuluje krążenie krwi podczas chodzenia. Spełnia lub przekracza wymagania normy IEC 61340-5-1 w zakresie rezystancji – opór elektryczny: 1 x 105Ω - 1 x 107Ω. Właściwości antypoślizgowe zgodne z normą EN 13552, kategoria R10.

Obok powyższych, wybrać możesz jeszcze matę przewodzącą stołową, czyli dwuwarstwową, gumową matę o górnej powierzchni rozpraszającej w kolorze szarym lub zielonym i dolnej przewodzącej. To produkt odporny na roztopioną cynę lutowniczą, o powierzchni rozpraszającej światło. Rezystancja powierzchniowa: 1 x 107Ω - 1 x 109Ω.

Wszelkie dodatkowe akcesoria wykorzystywane do odprowadzenia ładunku, to zawsze zwiększona ochrona i bezpieczeństwo, które zapewnią komfort pracy oraz zapobiegną niechcianych awarii.