Magazynuj.pl
Koszyk(0,00 zł)

Organizacja zaplecza dla pracowników magazynu

Zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa i higieny pracy, pracodawca musi zapewnić pracownikom pomieszczenie higieniczno-sanitarne. Ich wielkość oraz rodzaj powinny być przystosowane do specyfikacji zakładu. Dobrze zorganizowane powinno umożliwiać pracownikom higieniczne przechowywanie odzieży własnej i roboczej.

RODZAJE SZATNI:

  • szatnia odzieży własnej pracowników

Rodzaj szatni przeznaczonej do przechowywania odzieży własnej pracownika, która nie może w żaden sposób stykać się ze środkami ochrony indywidualnej oraz odzieżą roboczą.

  • szatnia odzieży roboczej i ochronnej

Ten rodzaj szatni powinien mieć bezpośredni dostęp do natrysków oraz miejsca przechowywania odzieży własnej pracowników. Taka wersja szatni konieczna jest w zakładzie, gdzie rodzaj pracy powoduje znaczne zabrudzenie odzieży.

  • szatnia podstawowa

Najpopularniejszy rodzaj, w którym umieszczone mogą być pojedyncze lub podwójne szafki. Należy pamiętać, aby część szafy podwójnej lub jedna pojedyncza była przeznaczona na odzież własną, natomiast druga na ubranie robocze.

  • szatnia przepustowa

Kompleks składający się z pomieszczenia na odzież własną oraz drugiego na odzież roboczą. Obie szatnie muszą być ze sobą połączone węzłem sanitarnym. Szatnia przepustowa jest rozwiązaniem w miejscach pracy, gdzie wydzielają się substancje niebezpieczne, a odzież ulega znacznemu zabrudzeniu.

Organizacja zaplecza dla pracowników, oprócz niezbędnego wyposażenia powinna mieć również dodatkowe elementy, które wprowadzą porządek i z łatwością będzie można znaleźć potrzebne rzeczy.

szafki na klucze

Niezbędnym elementem wyposażenia każdego zaplecza jest szafka metalowa na telefony komórkowe. Można w niej bezpiecznie deponować nie tylko telefony, ale też wszystkie drobne przedmioty. Przegródki zamykane są na zamek, który zabezpiecza przechowywane przedmioty przed kradzieżą.

Zarówno na zapleczu, jak i w całym zakładzie powinien być łatwy dostęp do klucza ewakuacyjnego. Zgodnie z przepisami prawa musi być umieszczony w widocznym miejscu, najlepiej tuż przy drzwiach. Do tego celu służy szafka na klucz ewakuacyjny. Umieszczenie szafki przy odpowiednich drzwiach pozwala na błyskawiczne użycie potrzebnego klucza bez zbędnego szukania.

Szereg pomocnych rozwiązań znajdujących się na stronie magazynuj.pl na pewno pomoże w lepszej organizacji miejsca pracy, a wysoka jakość oferowanych produktów pozwoli na ich długie użytkowanie.