Magazynuj.pl
Koszyk(0,00 zł)

Jakie produkty do zapobiegania wyciekom w magazynie?

Wyciekające lub rozlane niebezpieczne płyny to prawdziwe wyzwanie dla współczesnych zakładów przemysłowych. Niekontrolowany wyciek to pewność zniszczenia podłogi magazynowej i ogromne ryzyko skażenia środowiska.

Gdy w magazynie lub w obiekcie przemysłowym dochodzi do procesów związanych z przelewaniem się składowanych płynów, niezbędnymi produktami są wanny ociekowe. Dzięki nim ryzyko rozlania substancji, a zatem także poślizgnięcia się, czy upadku, ogranicza się praktycznie do zera. Pozwalają chronić przed zanieczyszczeniem posadzkę pomieszczenia zakładowego, przewody odpływowe oraz wody gruntowe. To także gwarancja bezpieczniejszych warunków pracy oraz ograniczone ryzyko powstania strat materialnych.

wanny ociekowe

Wany wychwytowe można podzielić ze względu na materiał, z jakiego zostały wykonane. Wybierając produkt polietylenowy możemy być pewni odpowiedniego zabezpieczenia substancji agresywnych chemicznych, również kwasów i zasad. Tego typu wanny cechuje niska waga i łatwość w czyszczeniu.

Wanny stalowe to doskonały sposób na przechowywanie substancji łatwopalnych. Niepalny materiał niweluje rozprzestrzenianie się pożaru. Powierzchnia wanny jest zabezpieczona przed korozją, co daje jej długoletnią eksploatację.

Dostępne w sklepie magazynuj.pl wanny ociekowe są wykonane z trwałego materiału, charakteryzującego się odpornością na substancje żrące oraz nieulegającego korozji. To produkty służące latami, które spełniają wszelkie obowiązujące normy i wymagania w zakresie przechowywania substancji niebezpiecznych. Zastosowanie palet eliminuje nałożenie ewentualnych kar przez instytucje odpowiedzialne za ochronę środowiska.