Magazynuj.pl
Koszyk(0,00 zł)

Jaki pojemnik Euro wybrać?

Przede wszystkim należy poznać różnicę między pojemnikami Euro. Pierwszą cecha jaką należy wziąć pod uwagę decydując się na pojemnik Euro to materiał, z którego został on wykonany. Skrzynki Euro dzielą się na dwa rodzaje ze względu na materiał, z którego zostały wyprodukowane. Pojemniki Atestowane (posiadają atest PZH) przystosowane są do przechowywania i transportowania produktów żywnościowych oraz pojemniki z regranulatów , które nie powinny mieć kontaktu z żywnością.  Jeżeli chcemy przechowywać oraz transportować produkty żywnościowe jak pieczywo (chleb, bułki, ciasta) musimy wybrać produkt posiadający obowiązujący atest PZH - Państwowego Zakładu Higieny.

Kolejną cechą charakteryzującą skrzynki Euro jest ilość uchwytów, które posiada pojemnik. Większość wyposażona jest w uchwyty na krótszych bokach, wyjątkiem jest pojemnik Euro do transportu i magazynowania mięs. Posiada on dodatkowo uchwyty na długich bokach ułatwiając transport towaru.

Ważną cechą warunkującą wybór pojemnika Euro jest ich wysokość. Naturalnie wszystkie pojemniki zgodnie z nazwą posiadają wymiar podstawy 60x40 cm. W ofercie dostępne są następujące wysokości pojemników: kolejno pojemniki Euro 130 mm, Euro 200 mm, Euro 300 mm, Euro 410 mm.


Ostatnią cechą skrzynek Euro jest ich forma. Pojemniki dzielą się na 2 rodzaje: skrzynki pełne, ażurowe. Te ostatnie dodatkowo dzielą się na pojemniki ażurowe (dno oraz ścianki) oraz częściowo ażurowe (dno bądź ścianki). Naturalnie pojemniki pełne pozwalają magazynowa towar sypki oraz płynny, natomiast pojemniki z otworami dedykowane są do materiałów potrzebujących odpowiedniej wentylacji jak pieczywo czy wyroby cukiernicze. 

  

  Euro 130 Euro 170
(ogrodniczy)
Euro 200 Euro 200
(z regranulatu)
Euro 300 Euro 410
Pojemnik z atestem na kontakt z żywnością v x v x v v
Pojemnik z opcją dna ażurowego v v v x v v
Pojemnik z opcją ścian ażurowych v v v x v v
Pojemnik z pełnym dnem i ścianami x x v v v v
Uchwyty na krótkich bokach v v v v v v
Uchwyty na długich bokach x x v v x x
Możliwość sztaplowania/układania w stosie v v v v v v

Oficjalny partner