Magazynuj.pl
Koszyk(0,00 zł)

Jak wyposażyć warsztat? O tym musisz pamiętać!

Zabierasz się za wyposażenie magazynu lub warsztatu? Zwróć uwagę na kilka istotnych elementów. Dotyczą one między innymi umeblowania miejsca pracy, odpowiedniego doboru akcesoriów i przygotowania części roboczej. Postaramy się krok po kroku przeprowadzić Cię przez wyposażenie warsztatu tak, aby w pełni wywiązywał się on ze swojej roli.

Wyposażenie magazynu lub miejsca do pracy jest niezwykle istotne, niezależnie od tego czy będziesz prowadził zawodowy, świadczący profesjonalne usługi warsztat, czy chcesz zagospodarować wolne miejsce do hobbystycznych, amatorskich działań majsterkowicza.

Co powinno znaleźć się w Twoim warsztacie? Przegląd mebli

Istnieje kilka elementów, które powinny znaleźć się w Twoim warsztacie. Każdy z nich spełnia określone role i wpływa na walory użytkowe czy ochronne pomieszczenia. Co więc musisz mieć w magazynie lub warsztacie?

  • Regał warsztatowy – to mebel, który pozwoli Ci ułożyć narzędzia, specjalistyczną aparaturę, części zapasowe samochodu i inne rzeczy, które znajdą się w Twoim warsztacie. Regały warsztatowe to bardzo trwałe, mocne i wytrzymałe elementy. Dostępne są różne warianty tego typu mebli, np. regał warsztatowy 5 półek, wym. 900 x 1800 x 450 mm.
  • Stół warsztatowy – umożliwia Ci sprawną i efektywną pracę, zapewniając jednocześnie komfort i ochronę kręgosłupa. Stoły warsztatowe umożliwiają szybkie modernizowanie danych części, zmienianie ich kształtu itd. Na nich możesz coś przykręcić, przyciąć, skleić czy zbić. Przykładem takiego mebla jest stół warsztatowy (wym. 1800x750x895 mm).
  • Biurka elektryczne – zapewniają komfortowe wykonywanie prac warsztatowych, ale też biurowych (bo i takie trzeba wykonywać np. w profesjonalnym magazynie). Dzięki elektrycznemu systemowi podnoszenia, możesz dostosować mebel do swoich aktualnych potrzeb. Możesz oczywiście postawić również na konwencjonalne meble, bez elektrycznej zmiany wysokości.

Jakie biurko do warsztatu?

Stoły warsztatowe i biurka to istotne elementy wyposażenia magazynu. Biurka zapewniają komfortowe działanie, wypełnianie obowiązków biurokratycznych czy drobne prace mechaniczno-techniczne. Jakie biurko najlepiej wybrać do warsztatu?

Biurka elektryczne są jednolitymi meblami o sporych możliwościach. Podnoszony i obniżany blat sprawia, że dostosujesz go do swojego wzrostu, ale też zakresu prac. Jeżeli chcesz działać na stojąco, to z łatwością zmienisz wysokość elementu. Praca biurowa z kolei wymaga obniżenia blatu. Przed zakupem sprawdź jednak konstrukcję mebla i jego nośność. Podłączenie np. imadła do takiego biurka nie powinno zachwiać jego możliwościami. Przykładem biurka elektrycznego, które z pewnością sprawdzi się w Twoim warsztacie czy magazynie jest biurko elektryczne regulowane - Moris Flex SPE-O131WB.

Jeżeli elektryczna wersja Ci nie odpowiada, możesz samodzielnie wykonać odpowiednie biurko. Najlepiej znajdź wysokiej klasy stelaż (który charakteryzuje się wysoką nośnością i odpornością na kurz czy korozję), a do tego gruby, mocny i również odporny na intensywne użytkowanie blat. W ten sposób samodzielnie skonstruujesz mebel, który będzie odpowiadał Twoim wymaganiom wymiarowym czy estetycznym.

Na jakie elementy musisz zwrócić uwagę?

Pamiętaj, że meble przemysłowe to nie wszystko. Zachowanie odpowiedniego porządku w warsztacie czy magazynie, determinuje bezpieczną i skuteczną pracę. Zawsze musisz wiedzieć, gdzie znajduje się wybrany przez Ciebie element, powinieneś mieć wysokiej jakości pojemniki na narzędzia i posegregować drobne części jak śruby, wkręty, nakrętki, podkładki czy inne. Do zachowania porządku w warsztacie i magazynie przyda się kuweta warsztatowa i pojemniki plastikowe.

Kuwety i pojemniki plastikowe to podstawowe wyposażenie magazynu czy warsztatu. Umieszczając je w odpowiednich miejscach i wybierając określony typ (np. pojemnik na kółkach czy kuwety do listw warsztatowych), możesz sprawnie uporządkować swoje miejsce działania, w sposób ułatwiający Ci pracę.

Wybierając pojemniki i kuwety pamiętaj o ich możliwościach (np. maksymalnym obciążeniu), wymiarach i zastosowaniu. Już w trakcie kompletowania powinieneś wiedzieć, co będziesz trzymał w danym wyposażeniu.

Wyposażenie magazynu - o czym pamiętać?

Kupując meble do magazynu pamiętaj, żeby sprawdzić dokładnie ich wymiary i nośność. Dobierz je tak, aby jak najbardziej zagospodarować dostępne miejsce w pomieszczeniu. Im lepiej zaplanujesz i zaprojektujesz magazyn czy warsztat, tym łatwiej będzie Ci w nim pracować. Wygospodaruj osobne miejsce na regały i osobne na bieżące prace. Jeżeli dodatkowo w magazynie będziesz wypełniał dokumenty, dostaw biurko (jednak w odległości od blatu roboczego, aby nie brudzić zgromadzonych na nim sprzętów biurowych).

Zagospodarowanie magazynu jest niezwykle istotne i wpłynie na ostateczne efekty Twojej pracy. Jeżeli postawisz na wygodę, bezpieczeństwo i porządek, będziesz działał dużo szybciej i sprawniej.