Magazynuj.pl
Koszyk(0,00 zł)

Dlaczego warto zainwestować w maty antystatyczne?

Elektryczność statyczna i nagromadzenie się ładunków elektrycznych towarzyszy nam zarówno w codziennych czynnościach, jak i równie często w wykonywaniu obowiązków pracowniczych. Wyładowania te są niezauważalne dla człowieka, jednak potrafią uszkodzić czułe elementy elektroniczne podczas ich produkcji, których awaria często ujawnia się w momencie próby użytkowania sprzętu. Wszelkie zabezpieczenia układów scalonych niwelują ryzyko uszkodzeń. Jednak równie ważne jest stosowanie dodatkowej ochrony w postaci mat antystatycznych.

Maty antystatyczne

Chodniki w bezpieczny sposób odprowadzają ładunki elektrostatyczne za pomocą obuwia, a także wpływają na dodatkowe uczucie komfortu podczas pracy.

Umieszczenie maty na stanowiskach roboczych skutecznie zabezpiecza pracowników i mienie przed szkodliwym działaniem wyładowań elektrostatycznych, które powstają na skutek nawet zwykłych czynności. Materiały elektryzują się bowiem podczas chodzenia, zmiany ubrania, pocierania różnych materiałów. Gdy już dojdzie do elektryzowania, czyli przeskakiwania elektronów, mogą one wygenerować zwarcie, obniżenie jakości urządzeń lub elementów elektronicznych, spalenie urządzeń lub elementów elektronicznych.

Wyposażenie stanowiska pracy w specjalne chodniki zapobiega wszelkim niekorzystnym działaniom wynikającym z wyładowań statycznych oraz zwiększa komfort pracy i niweluje ryzyko upadku.