Magazynuj.pl
Koszyk(0,00 zł)

Czym różnią się rozwijane taśmy wygrodzeniowe?

 Analiza miejsc potencjalnie niebezpiecznych jest czynnością spotykaną codziennie w magazynach, czy na halach produkcyjnych. Wydzielenia miejsc stałego zagrożenia można dokonać za pomocą barierek lub słupków. Częściej jednak potrzeba jest tymczasowego wygrodzenia strefy potencjalnie niebezpiecznej i zabezpieczenia dostępu przed osobami niepowołanymi.

Ważną kwestią jest nie tylko dobre wygrodzenie miejsca, ale też odpowiednie oznakowanie i dostateczna widoczność. Najpopularniejszym i zarazem najekonomiczniejszym rozwiązaniem służącym do tego celu są rozwijalne taśmy wygrodzeniowe. Przeznaczone są przede wszystkim do szybkiego wydzielenia takich obszarów jak strefy magazynowe, rampy załadunkowe oraz każdego specyficznego miejsca w zakładzie pracy.

Za pomocą taśm można także separować strefy niebezpieczne oraz inne, dowolnie określone, do których chce się uniemożliwić dostęp ze strony osób nieupoważnionych.

 rozwijane taśmy wygrodzeniowe

Rozwijane taśmy ostrzegawcze różnią się od siebie rozmiarem. Dostępne są w wersji:

Dodatkowo różnią się systemem mocowania oraz rodzajem zapięcia, które może być:

  • standardowe (kaseta ścienna montowana jest śrubowo na przeciwległej ścianie),
  • magnetyczne (taśma może być przyczepiona do metalowych powierzchni bez konieczności montażu kasety ściennej),
  • przeciwpaniczne (z możliwością odczepienia alarmowe w obu kierunkach).

Zwykle taśmy dostępne są w dwóch wariantach kolorystycznych: żółto-czarnym oraz biało-czerwonym. Zabezpieczenie strefy niebezpiecznej poprzez zastosowanie taśm to wygodny sposób na szybkie wyznaczenie specyficznego miejsca bez użycia dodatkowego miejsca. Mocowanie do ściany oraz automatyczne zwijanie taśmy skraca czas wygrodzenia obszaru i w widoczny sposób je oznakowuje.

Wybierając taśmy dostępne w sklepie magazynuj.pl mamy pewność zakupu produktu najwyższej jakości, który będzie niezawodny i znacznie ułatwi pracę.