Magazynuj.pl
Koszyk(0,00 zł)

Baza wiedzy - strona 5

BHP w magazynie, przestrzegasz?

Jak zagwarantować komfortowe i bezpieczne warunki pracy, a jednocześnie - niwelować ryzyko powstawania strat materialnych w przypadku błędów popełnianych przez człowieka? Wyposażając magazyn we właściwe artykuły BHP.

więcej

Składowanie towarów na półkach siatkowych

.

więcej

Za ignorancję dostaniesz karę!

Najczęstszymi przyczynami wypadków w magazynach są niewłaściwa organizacja pracy, błędy ludzkie oraz brak stosownych zabezpieczeń. Do nierzadkich należą uszkodzenia mechaniczne wynikające z otarć i obić powstałych podczas transportu wewnątrz i na zewnątrz zakładu. 

więcej

Jak zmniejszyć koszty wypadków w magazynach?

Tanich rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo pracy w gospodarce magazynowej jest bardzo dużo. Przykładem mogą być elementy tzw. biernej ochrony konstrukcji regałów, a konkretnie - uszczelki przeciwuderzeniowe z gumy EPDM.

więcej

Nieprzestrzeganie norm grozi karą pieniężną!

Każdy przedsiębiorstwo działające w branży magazynowej zobowiązane jest do przestrzegania norm dotyczących wymagań, specyfikacji i zasad projektowania konstrukcji regałowych (na przykład PN-EN 15635). 

więcej

Dobry sorbent, czyli?

.

więcej

Rękaw do wygradzania stref - sorbenty w magazynie

.

więcej

Mata, która wchłonie wszystko

.

więcej

Sorbenty sypkie - posypać i wyciek pod kontrolą

.

więcej

Sorbenty jako sposób na rozlane substancje

.

więcej

Wanny wychwytowe stalowe muszą być w każdym warsztacie i magazynie

.

więcej

Magazyn na ostrzu noża!

.

więcej

Oryginale słupki - jak rozpoznać?

.

więcej

Szukasz tanich "chińskich" zamienników?

Ofertę „chińskich”, tanich artykułów można znaleźć praktycznie w każdej kategorii produktowej. Ich wspólnym mianownikiem jest zazwyczaj nie tylko atrakcyjnie niska cena, ale także – słaba wytrzymałość i kiepska jakość, które nierzadko mogą powodować większe straty niż uzyskane w czasie zakupu oszczędności. 

więcej

Push Back! Osłona regału.

.

więcej

Wykorzystanie powierzchni magazynowej - regały

Wyposażenie magazynu w systemy optymalizujące zarządzanie przestrzenią jest ważne zarówno w przypadku obiektów o dużej powierzchni, jak i tych mniejszych. Wybór odpowiedniego rozwiązania powinien zależeć zarówno od wielkości magazynu, jak i rodzaju przechowywanych towarów.

więcej

Organizacja zaplecza dla pracowników magazynu

Obowiązkiem pracodawcy jest zapewnienie odpowiedniego miejsca, np. zaplecza czy szatni, umożliwiających pracownikowi bezpieczne pozostawienie przebrania oraz drobnych rzeczy jak np. klucze

więcej

Kosztowne grzechy zaniechania w magazynie

Czołowe i boczne uderzenia w niezabezpieczone nogi regałów mogą przynieść kosztowne straty. Zastanawiając się nad sposobami rozwiązania tych sytuacji, swoją uwagę warto zwrócić w kierunku odbojnic oraz odbojów.

więcej

Odpowiednie wyposażenie magazynu a poziom bezpieczeństwa pracy

Temat bezpieczeństwa pracy w magazynie należy rozpatrywać zarówno w kontekście bezpieczeństwa pracowników, jak i składowanego towaru. Często czynniki te są ze sobą powiązane, ponieważ stosując odpowiednie elementy wyposażenia magazynu jesteśmy w stanie skutecznie eliminować lub ograniczać ryzyko wystąpienia błędu ludzkiego. 

więcej

Przełom w przechowywaniu produktów

.

więcej

Oficjalny partner